Policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o handel ludźmi

Radio Wrocław | dwie | Utworzono: 2018-10-16 13:13
Policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o handel ludźmi - Zdjęcie ilustracyjne (fot. Radio Wrocław)
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Radio Wrocław)

Zatrzymani w ostatnim czasie to dwaj mężczyźni w wieku 22 i 31 lat i dwie kobiety w wieku 26 i 28 lat. Zostali ujęci w domu we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. - Po postawieniu zarzutów decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące – poinformował we wtorek PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

Powiedział, że ofiarami grupy zajmującej się handlem ludźmi byli Polacy, którzy wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii do pracy. - Sprawcy mieli im zapewnić dobrze płatną pracę. W Wielkiej Brytanii jednak zabierano pokrzywdzonym dokumenty i zarobione pieniądze, pozostawiając im jedynie drobne kwoty – powiedział rzecznik.

Grupę udało się rozbić dzięki współpracy polskiej i brytyjskiej policji. Pierwszą osobę podejrzaną w tej sprawie zatrzymano w 2016. r. w Wielkiej Brytanii. - Brytyjski sąd za popełnione przez niego przestępstwa związane z m.in. z handlem ludźmi skazał go na karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 lat – przekazał Petrykowski.

W lutym tego roku polska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch Polaków, którzy kierowali tą grupą. To 51-letni Edward P. ps. Edek i 33-letni Franciszek Z. ps. Saso.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.