Natalia Kuntić - Porwanie na planecie Z

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 2018-10-19 17:13 | Zmodyfikowano: 2018-10-19 17:13
Natalia Kuntić - Porwanie na planecie Z -

O książce.

Trzynaście osób zostaje zakładnikami bezwzględnych terrorystów z innego plemienia. Wśród uwięzionych są politycy, celebryci, turyści i zwariowane studentki. Wydarzenia relacjonują cyniczni do bólu dziennikarze, według wskazówek ze strony rządowej. Ale komu będziesz kibicować na końcu?

Porwanie na planecie Z jest pierwszą częścią postmodernistycznej trylogii o młodych ludziach, którzy wierzyli, że mogą pokonać reżim. To pełna czarnego humoru opowieść o przyjaźni, miłości, rozczarowaniach, manipulacji, a przede wszystkim o konieczności odłożenia na bok swoich uprzedzeń i otwarcia na drugiego człowieka, żeby osiągnąć wspólny cel.

PS. Czwarta wojna międzyplanetarna będzie wojną na informacje.

- Książka jest momentami absurdalnym, momentami rozrywającym serce i trzymającym w napięciu czasoumilaczem dla osób pełnoletnich. Młodsi będą przeżywać problemy razem z bohaterami, starsi przypomną sobie czas spędzony na studiach, kiedy owoców z drzewa dobra i zła smakowało się po raz pierwszy, a w wolnych chwilach między kolokwiami a pracą na śmieciówce w gastronomii próbowało się zmienić świat. - pisze autorka.

To pierwsza powieść z cyklu, który wyjdzie spod pióra Natalii Kuntić. Przy kreacji uniwersum autorka z przymrużeniem oka obficie czerpie ze swoich wspomnień z multikulturowego akademika, z dłuższego pobytu w Moskwie i... z niejednej ostrej imprezy w towarzystwie przedstawicieli międzynarodowych kręgów reklamy i mediów.

Pod powierzchnią żartów, anegdotek i sercowych kłopotów kryją się jednak poważne, uniwersalne pytania, które szczególnie nabierają mocy w dzisiejszych niespokojnych czasach post-prawdy oraz rywalizacji między cywilizacjami.

Premiera książki: 23.10.2018.

O Autorce.

Natalia Kuntić

Urodzona w Wałbrzychu. Po zmarnowaniu wszystkich możliwych szans, talentów i pieniędzy, aktualnie mieszka we Wrocławiu i nie zajmuje się niczym konkretnym, poza nierówną walką z chorobami cywilizacyjnymi. Absolwentka projektowania komunikacji na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pracowała w redakcjach, biurach prasowych oraz w agencji marketingowej. Interesuje się historią, cybernetyką społeczną, NBA, azjatyckim kinem klasy B i innymi pretensjonalnymi rzeczami. Lubi free / spiritual jazz, ale nie do granic snobizmu (wbrew temu, co sądzą inni).

Prowadzi fanpage/vlog Kawa i Awangarda.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.