Jacek Inglot o nagrodzie i doktorze Kosie, Rient dookoła świata i Ziemiański z Obławą [WIDEO]

| Utworzono: 2018-10-19 18:40 | Zmodyfikowano: 2018-10-19 18:52

„Operacja >>Komendant<<. Misja w czasie” taki tytuł ma powieść dla młodzieży, którą zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwycięzcą został mieszkający we Wrocławiu Jacek Inglot - pierwszy gość ostatniego czwartkowego popołudnia w Radiu Wrocław Kultura.

Robert Rient to reporter i pisarz, autor m.in. bardzo głośnego „Świadka”, a także wydanej ubiegłym roku znakomitej powieści „Duchy Jeremiego”, tym razem opowiadał o poszukiwaniu raju. W intymnej opowieści pt. „Przebłysk”, która właśnie trafiła do księgarń, autor opisuje podróż do najdalszych zakątków świata, żeby zgubić siebie i ponownie odnaleźć.

Jego szlak prowadzi koleją transsyberyjską przez lodowatą Rosję, dalej przez upalną Tajlandię, kolorową Malezję, baśniową Nową Zelandię, tajemnicze Peru i Wyspy Wielkanocne, „Przebłysk” nie jest jednak typową relacją podróżnika.

Na koniec odbyliśmy fantastyczną podróż w świat Viriona. Właśnie ukazał się 2. tom przygód słynnego szermierza natchnionego. Naszym przewodnikiem był Andrzej Ziemiański - jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy.

Nieoficjalnie mówi się, żę jego bestsellerowy cykl "Achaja" i „Pomnik Cesarzowej Achaji zdobył uznanie już miliona czytelników. W tym roku wystartował z nową serią, spin-offem cyklu o Achai, której bohaterem jest tytułowy Virion. Tym samym Andrzej Ziemiański, legenda polskiej fantastyki, wrócił na listy bestsellerów. Kilka miesięcy temu ukazał się pierwsza książka z cyklu pt. „Virion. Wyrocznia”, a kilka tygodni temu do rąk czytelników trafił tom drugi – „Virion. Obława”.

Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-19:00 (powtórka piątek 9.00 -12.00), Na program zapraszają: Jacek Antczak i Bartosz Synowiec

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.