Rymy i Bity: 20-lecie Asfalt Records [CO BYŁO GRANE]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-10-22 07:49 | Zmodyfikowano: 2018-10-25 17:41

Za chwilę skończy się październik, a ja prawie przegapiłbym okrągłą rocznicę chyba najlepszej wytwórni w kraju. Co do dnia Asfalt Records świętował swój jubileusz 8 dnia miesiąca. Nie o dni jednak chodzi, a o muzykę. Ta w przypadku wytwórni, którą dowodzi Tytus zawsze była na najwyższym poziomie i ciężko znaleźć w ich portfolio słabe pozycje.

Gdybym przez 20 lat miałbym się do czegoś przyczepić to chyba tylko o nie wyciągnięcia Smarkiego z podziemia, który w jednym z wywiadów opowiadał, że pytał Tytusa czy jest szansa na współpracę. Cóż król podziemia, pozostanie królem podziemia.

Asfalt dał nam jednak mnóstwo znakomitych wykonawców. Był czas, że śmiało można było podnieść argument, że wytwórnia ma trzech topowych raperów w Polsce - O.S.T.R, Łona i Fisz. Dzisiaj pod skrzydłami Asfaltu są czołowi gracze nowej szkoły Taco Hemingway i Otsochodzi. Jest też mój ulubiony duet mc-producent czyli zespól Rasmentalism.

20 lat to wiele znakomitych utworów i ciężko wybrać najlepsze w zaledwie 50 minutowym secie. Asfalt zamknął swoją historię w 20-utworowej składance. Ja zatem nie powtarzając z niej utworów (poza jednym) stworzę własną kompilację. Hitów w niej nie będzie - postawię raczej na mniej znane utwory. Będą nie tylko artyści, którzy nadal wydają w Asfalcie, ale także tacy, którzy tylko na początku swojej przygody byli w tej wytwórni. W ten sposób sięgnę po mocno zapomnianą już "Kompilację 2" producenta O$ki. Będą oczywiście też gwiazdy Asfaltu na czele z O.S.T.R i Łoną.

Playlista audycji:

Otsochodzi feat. Ras, O.S.T.R., Taco Hemingway - SumieNIE (Asfalt 20remix)
O$ka feat. Łona - Złota Rybka
O$ka feat. Pezet, Małolat, Dizkret - Nie musisz robić
Łona - Artysto Drogi II
Rasmentalism feat. Dwa Sławy - Nie jestem raperem
Rasmentalism - 1985
Afront - Pierwszy
Afront - HC
O.S.T.R. - Mówisz
POE - Wiele Dróg
Fisz Emade - Nie bo nie
Magierski, Tymon, Mały72 - Biuro
Koma - Nie igraj z ogniem

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.