Misja Wrocław: Joao de Sousa, muzyk z Portugalii z sercem we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-04-05 12:12 | Zmodyfikowano: 2018-04-05 12:12
A|A|A

arch. RW

Joao przyjechał do Wrocławia z Porto. W stolicy Dolnego Śląska mieszka od blisko 10 lat. Muzyk szerszej publiczności dał się poznać dzięki telewizyjnemu show X-Factor, w którym urzekał wykonaniem polskich piosenek np. Groszki i róże Ewy Demarczyk. We Wrocławiu się zakochał niemal od pierwszego wejrzenia, choć jak opowiada - przeraziła go herbata z fusami i naleśniki na słodko z serem i rodzynkami.

Mimo to, zamiast Londynu wybrał właśnie Dolny Śląsk. To tutaj grał pierwsze koncerty, układał piosenki. Nie chce zarażać ludzi fado, a łączyć to co polskie z tym, co portugalskie. Joao przygotowuje się do wydania pierwszej płyty. Kiedy? Gdzie?

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama