Koncert „Sylwia Banasik +..."

Radio Wrocław/ mat. prasowe | Utworzono: 2018-11-07 12:00 | Zmodyfikowano: 2018-11-07 12:00
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Koncert „Sylwia Banasik +...", to wydarzenie z plusem, a dokładniej z kilkoma dużymi plusami.

Pierwszy plus to główna bohaterka koncertu - Sylwia Banasik - aktorka musicalowa, dubbingowa, wokalistka, absolwentka państwowej szkoły muzycznej w klasie saksofonu. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz musicalu na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Aktualnie występuje w musicalu „Piloci" w Teatrze Roma oraz jest znana jako jedna z wokalistek Studia Accantus.

Drugim plusem będzie podkreślającym niezwykłość tego wydarzenia będzie repertuar, który usłyszymy we Wrocławiu. Podczas koncertu zabrzmią m.in. utwory ze znanych musicali i filmów (Wicked, The Greatest Showman, Hamilton, Francesco, Piękna i Bestia, Kolor Purpury), choć nie zabraknie również muzycznych niespodzianek.

Trzecim plusem tego koncertu będą goście, którzy pojawią się obok Sylwii na scenie. Na pianinie akompaniować będzie związany z Akademią Muzyczną w Gdańsku Adam Pietrzak, wszechstronny muzyk, błyskotliwy pianista, kompozytor i aranżer.

Kolejnym ważnym gościem będzie Golden Gate String Quartet. Kwartet ten powstał w 2015 r i od tego czasu występował m.in. z Michałem Bajorem, Anią Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi i Sarsą. Golden Gate String Quartet zobaczyć można było podczas "Sopot Hit Festiwal" 2017 i 2018, "The Voice of Poland" , "Dzień dobry TVN" oraz w "Pytanie na śniadanie". W czerwcu tego roku Sylwia wspólnie z Golden Gate String Quartet wyprzedała dwa gdańskie koncerty z utworami z filmów Disneya.

Ostatnim gościem Sylwii będzie popularny wokalista Kuba Jurzyk - pełen energii wokalista, który dzięki swojej niezwykłej charyzmie i wrażliwości potrafi poruszyć tłumy. Od najmłodszych lat związany jest ze scenami muzycznymi i teatralnymi. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady, m.in. z Natalią Kukulską, z Dorotą Miśkiewicz oraz wieloma innymi zespołami. Jest jednym z głównych wokalistów tworzących Studio Accantus. Filmy z jego utworami na YouTube oglądają już miliony widzów (utwór Być dla kogoś ma ponad 10 mln odtworzeń).

Trasa odbywa się w okresie przedświątecznym, więc w programie koncertu znajdą się również utwory, które wprowadzą widzów w bożonarodzeniowy nastrój.

Koncert „Sylwia Banasik +..." 21.12.2018, godz. 19.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław.

Bilety TUTAJ

Sylwia Banasik - urodzona w 1994 roku w Warszawie. Studentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz musicalu na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Debiutowała w Teatrze Rampa w spektaklach muzycznych "Przygody Sary", "Obcy", "Świat Bastiana", "Zaczarowani". W Gliwickim Teatrze Muzycznym zagrała rolę Wednesday w musicalu "Rodzina Addamsów", a w Teatrze Muzycznym w Poznaniu postać Kochanki Perona w musicalu "Evita". W polskiej wersji filmu Disneya pt. "Piękna i Bestia" śpiewała partie wokalne Belli, tytułowej bohaterki. Odtwórczyni roli Marii Vetsery w koncercie musicalowym "Afera Mayerling". Solistka Studia Accantus. Zaśpiewała partie solowe w koncercie symfonicznym "Kantata Przemienienia", na płycie o tym samym tytule i dwóch albumach "Kolędy Polskie". Jest laureatką wielu konkursów muzycznych (m.in. I miejsce w Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" w Sopocie oraz wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie, I miejsce w konkursie musicalowym ArtBem, Festiwal FAMA).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama