Mistrz Polski pokazał Cuprum miejsce w szeregu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-11-11 07:23

W pierwszym secie dolnośląski zespół zdobył tylko 16 punktów. Goście byli niemal bezbłędni w przyjęciu, a Grzegorz Łomacz perfekcyjnie dyrygował atakiem. W drużynie "Miedziowych" robił co mógł Masahiro Yanagida, ale na niewiele się to zdało.

Japończyk w drugiej partii nie był już podporą Cuprum i szybko został zmieniony. W jego miejsce wszedł Filip Biegun. Damiana Borucha zmienił z kolei Przemysław Smoliński, ale rotacja trenera Marcelo Fronckowiaka nie przynosiła efektów. Lubinianie przegrywali 12:16 i nie byli w stanie wrócić do gry zdobywając do końca seta jeszcze tylko 5 punktów.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Dobra dyspozycja w ataku Jakuba Ziobrowskiego dała gospodarzom prowadzenie 12:10. Wyrównaną partię przerwała dopiero seria skutecznych zagrywek Artura Szalpuka, po której Cuprum przegrywało 18:21. Mecz atakiem zakończył Milad Ebadipour.