Drzewo życia, Ogień w głowie, Jutro jest jutrem, Jazztopad i wybitny poeta (Radio Wrocław Kultura - WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-11-14 18:02 | Zmodyfikowano: 2018-11-14 18:02
A|A|A

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, wtorki od 16:00

Pierwsi dziś goście: Marta Kurowska i Bartosz Kurowski z Wrocławskiego Teatru Lalek. Bartosz reżyseruje najnowszą sztukę w Lalkach: 'Drzewo'. To opowieść oparta na wierszach dla dzieci pióra m.in. Broniewskiego, Staffa, Szelburg-Zarembiny. Dla dzieci od 3 lat. Premiera 17 listopada.

Po raz drugi w tym miesiącu łączymy się z Wałbrzychem, w naszym studiu tym razem Dorota Kowalkowska i Paweł Świątek. Będzie o cyklu 'Z ogniem w głowie' adresowanym (nie tylko) do młodzieży i spektaklu z tego powodu powstającym. W Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu Paweł Świątek reżyseruje tekst Sybille Berg pt. 'Po nas choćby kosmos'. 16 listopada premiera.

Czas na recenzję 'Popiołu i diamentu' Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Mateusz Kowalski, aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy od lat dziesięciu. Jubileuszowy sezon, więc i okazja do prezentacji, no i paru wspomnień.

W Akademii Sztuk Teatralnych oficjalna premiera (14 listopada) spektaklu 'Jutro zawsze będzie jutro' w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. W przedstawieniu na podstawie songów Brechta występuje 16 studentów IV roku wydziału aktorskiego. U nas trio: Weronika Dzierżyńska, Kinga Zygmunt, Wojciech Świeściak.

Ta część do usłyszenia powtórkowo w środę od 9:00.

Wieczór z Kulturą. Na początek rozmowa z Adamem Zagajewskim, wybitnym poetą, jednym z najbardziej znanych polskich literatów na świecie. Pan Adam był gościem Wrocławskiego Domu Literatury, tuż przed spotkaniem autorskim w klubie Proza udało nam się porozmawiać.

Piotr Turkiewicz, szef Jazztopadu, tuż przed najnowsza edycją festiwalu, który odbywać się będzie od piątku w Narodowym Forum Muzyki.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama