Superliga: Derby dla Kobierzyc. Wysokie zwycięstwo Lubina

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-11-14 21:32

W derbach wyrównana gra trwała do 18 minuty kiedy obie drużyny miały na swoim koncie po 9 bramek. Do przerwy jeleniogórzanki jednak tylko trzykrotnie znalazły drogę do bramki, a piłkarki ręczne z Kobierzyc zrobiły to siedem razy.

KPR Kobierzyce po przerwie nie oddał już przewagi. Po 42 minutach było 27:11. W końcówce goście mieli już nawet 13 bramek przewagi. Ostatecznie skończyło się na różnicy 10 trafień.

KPR Jelenia Góra - KPR Gminy Kobierzyce 26:36 (12:16).

Najwięcej bramek: dla KPR Jelenia Góra - Joanna Załoga 10, Aleksandra Tomczyk i Małgorzata Jurczyk po 4, dla KPR Kobierzyce - Anna Mączka 7, Monika Kaźmierska i Julia Walczak po 6. (PAP)

W Lubinie, Metraco Zagłębie rozgrzewało się przez 10 minut remisując z Koroną 3:3. Po kolejnych 10 minutach było już 12:6. Do przerwy Miedziowe zatrzymały rywalko poniżej 10 trafień (17:9). Dobrą defensywę lubinianki kontynuowały po przerwie i w 36 minucie było 20:9. Potem liderki rozgrywek już tylko ustalały rozmiary zwycięstwa, kończąc rezultatem 31:18. Na MVP spotkania wybrano Kingę Grzyb z Metraco Zagłębia, która rzuciła aż 11 bramek.

Metraco Zagłębie Lubin – Korona Handball Kielce 31:18 (17:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 11, Hartman 3, Trawczyńska 3, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 2, Rosińska 1, Milojević 2, Ważna 2, Matieli 2, Jochymek 3, Pielesz.

Korona: Orowicz, Hibner – Gliwińska , Zimnicka 2, Syncerz 2, Zimnica , Kędzior , D. Więckowska 5 , M. Więckowska 4, Homocnicka 1, Skowrońska 1, Czekala 2, Charzyńska 1, Janczyk , Piwowarczyk.

Po 11. kolejkach Superligi prowadzi Metraco Zagłębie mające 27 punktów czyli o dwa więcej od AZS Koszalin. KPR Kobierzyce jest czwarty (21 punktów), a KPR Jelenia Góra ósmy (9 punktów). Rozgrywki na 11 miejscu zamyka UKS Kościerzyna.