Zamieszani w kulturę – Stanisław Szelc, niedziela g. 11-12 (Radio Wrocław Kultura)

Mariusz Marks | Utworzono: 2018-11-24 11:50
A|A|A

fot. Olga Szelc

Leczy świat satyrą i humorem. Urodził się Kazachskiej Republice Radzieckiej, dokąd zesłano jego rodzinę. W powojennym Wrocławiu ukończył V Liceum, potem z przygodami Polonistykę na Uniwersytecie im. B.B. Przeżywał fascynację sceną, dzięki której trafił do Teatru Kalambur, tutaj otarł się o śmietankę szyderców z PRL-u (Jonasz Kofta i wielu innych).
Pod koniec lat siedemdziesiątych lider wrocławskiej rozrywki Andrzej Waligórski zaprosił go do słynnego pokoju numer 202 w budynku radiowym. Tu pracowali tacy twórcy jak - Ewa Szumańska, Jurek "Dziamdziak" Dębski, Leszek Niedzielski, Włodek Plaskota i Jurek Skoczylas oraz zupełnie niezwykły inżynier – Jan Kaczmarek.
Niezrównany orator, utalentowany showman, znawca dawnego życia kulturalnego Wrocławia oraz właściciel ogromnej ilości anegdot, dykteryjek oraz facecji (często niecenzuralnych) – czyli Stanisław Szelc.
Na spotkanie z kulturalnym sybarytą – Stanisławem Szelcem zaprasza Mariusz Marks.


Fot. Olga Szelc, archiwum artysty

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama