Pawłowski bohaterem. Zagłębie zakończyło złą passę

PP/PAP | Utworzono: 2018-12-02 17:55 | Zmodyfikowano: 2018-12-02 17:55

Miedziowi świetnie rozpoczęli występ na stadionie beniaminka. Przed upływem inauguracyjnego kwadransa dwa razy obronę gospodarzy oszukał Bartłomiej Pawłowski. Pomocnik gości na zdobycie dwóch goli potrzebował zaledwie dwóch minut.

Dopiero po stracie drugiej bramki sosnowiczanie zaczęli budować akcje ofensywne. W 27. minucie nadziali się na kontrę przyjezdnych, po której mogło, a nawet powinno być 0:3. Tyle, że Damjan Bohar w sytuacji sam nas z bramkarzem strzelił niecelnie.

Końcówka pierwszej części należała już do miejscowych. Najpierw Vamara Sanogo uderzeniem z woleja nie dał szans Dominikowi Hładunowi, a tuż przed gwizdkiem Zarko Udovicic mógł doprowadzić do wyrównania, ale po jego strzale z kilku metrów golkiper lubinian popisał się dobrym refleksem.

Od początku drugiej połowy widać było chęć gospodarzy do szybkiego odrobienia strat. Grali jednak zbyt niedokładnie, by zagrozić lubińskiej bramce. Goście starali się przeszkadzać sosnowiczanom już na środku boiska, sami podejmowali nieliczne próby podwyższenia prowadzenia. Efektem starań sosnowiczan było kilka dośrodkowań na pole karne, którym zabrakło skutecznego wykończenia.

W 84. minucie Miedziowi wyprowadzili kontrę, po której powinni przesądzić definitywnie losy spotkania. Jakub Mares przegrał jednak z bramkarzem sosnowiczan w sytuacji sam na sam. Wynik się nie zmienił do końca, co oznaczało, że piłkarze z Lubina przerwali serię ośmiu spotkań z rzędu bez wygranej.

Zagłębie Sosnowiec - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Bartłomiej Pawłowski (10), 0:2 Bartłomiej Pawłowski (12), 1:2 Vamara Sanogo (33).

Żółta kartka - Zagłębie Sosnowiec: Arkadiusz Jędrych, Patrik Mraz. KGHM Zagłębie Lubin: Sasa Balic, Bartosz Slisz, Maciej Dąbrowski, Filip Starzyński.

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael Heinloth (76 Bartłomiej Babiarz), Mateusz Cichocki, Arkadiusz Jędrych, Patrik Mraz - Alexandre Cristovao (90 Callum Rzonca), Adam Banasiak, Szymon Pawłowski, Dejan Vokic (23 Zarko Udovicic), Konrad Wrzesiński - Vamara Sanogo.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Bartłomiej Pawłowski (75 Mateusz Matras), Bartosz Slisz, Filip Starzyński, Filip Jagiełło (83 Jakub Mares), Damjan Bohar (90 Łukasz Moneta) - Patryk Tuszyński.