Trzecia wygrana koszykarek CCC Polkowice w Eurolidze

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-12-05 21:00

Przed przyjazdem do Polkowic zespół z włoskiego Schio nie poznał smaku euroligowego zwycięstwa. Zawodniczki CCC zamierzały zrobić wszystko, by także po zakończeniu pojedynku w hali przy ulicy Dąbrowskiego nie wiedziały jak smakuje wygrana odniesiona w tych prestiżowych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się od celnych rzutów wolnych Agnieszki Kaczmarczyk. Potem serie punktową zaliczyły przyjezdne, które prowadziły już 9:2. Podopieczne trenera Kovacika szybko się przebudziły i doprowadziły do remisu. Do końca pierwszej kwarty walka byłą bardzo zacięta. Po 10 minutach było 15:15. W drugiej kwarcie nadal mecz był bardzo wyrównany. Zespół CCC miał sporo problemów z powstrzymaniem środkowej Schio, Jantel Lavender, która dominowała pod koszami regularnie zdobywając punkty, a także notując zbiórki. Polkowiczanki popełniały błędy doprowadzając trenera Kovacika do konieczności brania czasów. Kolejne przerwy na żądanie niestety nie przynosiły efektu i po 20 minutach zespół CCC przegrywał pięcioma punktami (29:34).

Po przerwie polkowiczanki rzuciły się w pogoń za rywalkami i na minutę przed końcem trzeciej kwarty po celnym rzucie Tiffany Hayes objęły jednopunktowe prowadzenie. Przed rozpoczęciem ostatniej odsłony prowadziły 49:47. Do końca meczu kibice przezywali mnóstwo emocji, bo oba zespoły dawały z siebie wszystko. Zespół z Włoch widząc, że polkowiczanki radzą sobie pod koszami z Lavender i Grudą starał się kończyć akcje z obwodu. Prym wiosła Allie Quigley, znana doskonale z polskich parkietów, na których występowała w barwach Wisły Kraków. Famila ostro naciskała, ale polkowiczanki utrzymywały wynoszącą kilka punktów przewagę. Zawodniczki CCC nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Pokonały Familę 67:61 i tym samym zapisały na swoim koncie trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi.

CCC Polkowice – Famila Schio 67:61 (15:15, 14:19, 20:23, 18:14)

CCC: Hayes 16, Kaltsiodou 13, Kizer 10, Leedham 9, Fagbenle 8, Thomas 7, Kaczmarczyk 2, Gajda 2,

Famila: Lavender 18, Quigley 15, Lisec 8, Gruda 8, Battisodo 6, Dotto 4, Gemelos 2, Andre 0, Flippi 0, Fassina 0, Masciardi 0, Crippa 0.