Nie było sensacji - Chrobry Głogów przegrał z Legią Warszawa 0:3

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-12-05 22:20

Chrobry zajmuje 14. miejsce w pierwszej lidze, więc nic dziwnego, że faworyt - i to zdecydowany - spotkania w Głogowie był tylko jeden.

Gospodarze chcieli sprawić wielką niespodziankę. W 3. minucie z rzutu wolnego uderzał Szymon Drewniak, ale zbyt lekko aby zaskoczyć Radosława Majeckiego. Kilka minut później ponownie z wolnego strzelał Jarosław Ratajczak, ale trafił w obrońców Legii.

Mistrzowie Polski mieli dobrą okazję na zdobycie prowadzenia w 14. minucie, ale strzał Michała Kucharczyka obronił Sławomir Janicki. Trzy minuty później uderzał Sandro Kulenović, ale ponownie dobrą interwencją popisał się Janicki.

W kolejnych minutach nie było groźnych sytuacji. Wreszcie w 31. minucie Chris Phillips zagrał do Kucharczyka, który z bliska pokonał Janickiego.

Pięć minut później było już 2:0 dla Legii. Marko Vesović wyłożył piłkę Cafu, a ten mocnym strzałem z 20 metrów podwyższył prowadzenie mistrzów Polski. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Chrobry starał się złapać kontakt z mistrzami Polski. W 51. minucie Ratajczak dośrodkowywał do Michała Pawlika, ale dobrze interweniował Małecki.

W 57. minucie Legia mogła podwyższyć wynik, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Mateusz Wieteska strzelał głową obok bramki.

Gra toczyła się w środku pola. Legia nie forsowała tempa, a Chrobry nie był w stanie zagrozić bramce rywali.

W 72. minucie po błędzie Janickiego i dobrym podaniu Kulenovicia w świetnej sytuacji znalał się wprowadzony na boisko Miroslav Radović, ale uderzył ponad bramką. Kilka minut później z dystansu strzelał Christian Pasquato, Janicki popełnił błąd, ale zdążył go naprawić. Bramkarz Chrobrego chwilę po tej akcji dobrze interweniował po strzale Sebastiana Szymańskiego.

Legia znów zaatakowała. W 82. minucie Radović wyłożył piłkę Cafu, a ten ponownie strzałem sprzed pola karnego pokonał Janickiego. W doliczonym czasie gry bramkarza Chrobrego pokonał Kulenović, ale był na spalonym.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Chrobry odpadł z rozgrywek, a jedynym dolnośląskim zespołem, który wystąpi w ćwierćfinale będzie Miedź Legnica.

Chrobry Głogów - Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Michał Kucharczyk 31, Cafu 36, 82.

Chrobry: Janicki - Stolc, Wajsak, Wasiluk, Ratajczak - Machaj (62' Kaczmarek), Pawlik, Drewniak, Kona (81' Borecki), Maćkowski (56' Bach) - Sędziak.

Legia: Majecki - Stolarski, Wieteska, Remy, Hlousek - Vesović (46' Pasquato), Philipps, Cafu, Hamalainen (70' Radović), Kucharczyk (72' Szymański) - Kulenović.