Chrobry pokonany. Piotrkowianin bliżej siódmej lokaty

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-12-08 20:50 | Zmodyfikowano: 2018-12-08 20:50

Zespół Jarosława Cieślikowskiego musiał radzić sobie bez Damiana Krzysztofika, którego z gry wyeliminowała poważna kontuzja ręki. Brak podstawowego kołowego z pewnością miał wpływ na postawę gości. Głogowianie słabiej spisywali się w obronie i przez większość meczu musieli gonić rywali. Wynik po stronie gości trzymał przede wszystkim Stanisław Makowiejew, który występował przed doskonale znaną sobie publicznością. Zawodnik, który jeszcze w poprzednim sezonie był jednym z liderów Piotrkowianina, zdobył 7 goli, ale nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Do szatni szczypiorniści Chrobrego schodzili z dwubramkowym deficytem. Po 10 minutach gry w drugiej połowie gościom udało się dogonić rywali, ale ci szybko odpowiedzieli trzema trafieniami. Jeszcze na dwie minuty przed końcem zespół z Dolnego Śląska miał szanse na korzystny wynik, tracąc do gospodarzy tylko jedną bramkę. Szczypiorniści z Piotrkowa nie dali sobie jednak odebrać cennego zwycięstwa.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Chrobry Głogów 30:27 (15:13)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 4, Urbański, Woynowski, Iskra 4, Szopa 1, Kaźmierczak, Swat 5, Nastaj 2, Surosz 4, Andreou 1, Pożarek 1, Sobut 5, Mastalerz, Pacześny 3.

Chrobry: Stachera, Kapela - Wawrzyniak 1, Sadowski 2, Warmijak, Klinger 2, Tylutki, Babicz 4, Biegaj 2, Orpik 7, Bartczak 2, Makowiejew 7, Czapla, Kubała, Rydz.