World Masters w judo: Agata Ozdoba-Błach wystartuje w Chinach

PP/PAP | Utworzono: 2018-12-10 19:10

W Kantonie w każdej z 16 kategorii wagowych wystąpią zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1-16 w światowym rankingu. Agata Ozdoba- Błach przed turniejem  była na 17. pozycji w kategorii 63 kg. Nieobecność jednej z rywalek z czołówki pozwoliła judoczce AZS AWF Wrocław, jako pierwszej rezerwowej, wskoczyć do głównej obsady zawodów.

Ostatnie dni były udane dla zawodniczki z Wrocławia. Ozdoba-Błach świetnie spisała się w rozegranym w Bukareszcie turnieju Ligi Mistrzyń. Reprezentantka Polski zwyciężyła w swoich wszystkich trzech walkach, a jej francuski klub Judo Club Pontault Combault zdobył srebrny medal.

W Azji oprócz wrocławianki wystartują: Agata Perenc (52 kg), Beata Pacut (78 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).

Prestiżowe zawody Masters rozgrywane są od 2010 roku. Dotychczas na podium znalazła się tylko jedna Polka - Urszula Sadkowska (+78 kg), która zajęła trzecie miejsce w inauguracyjnej edycji. W 2017 roku na piątej pozycji uplasował się Sarnacki.