Rozluźnieni! Polska – Francja 24:29

| Utworzono: 2010-01-28 22:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot.K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

Polacy wbrew zapowiedziom wyszli na to spotkanie zdekoncentrowani. Francuzi  natomiast grali ze świadomością, że chcąc pozostać w turnieju muszą to spotkanie wygrać. Dodatkowo w barwach biało - czerwonych zabrakło w tym meczu Artura Siódmiaka, któremu Bogdan Wenta pozwolił odpocząć przed półfinałem. 

Od początku spotkania przeważali Francuzi, a w naszej drużynie na swoim poziomie grał tylko Sławomir Szmal i od czasu do czasu Bartosz Jurecki. To właśnie nasz obrotowy zdobył pierwszego gola dla Polski, ale stało się to dopiero w 7. minucie. Nawet gdy nasi reprezentanci dochodzili do dobrych sytuacji rzutowych, nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Omeyera. 

Niewiele pomógł też czas, o który już w 12. minucie poprosił Bogdan Wenta. Nie potrafiliśmy zatrzymać dobrze grających Sorrhaindo, Fernandeza czy Karabaticia i po 30. minutach gry Polacy przegrywali 10:15. 

Druga połowa była już lepsza. Poprawnie zaczęła funkcjonować nasza obrona, a w bramce dobre interwencje notował Szmal. To pozwoliło zbliżyć się do Francuzów na różnicę trzech bramek w 45 minucie a nawet dwóch w 57 minucie. W końcówce jednak Francuzi nie pozwolili odebrać sobie wygranej i zasłużenie zwyciężyli 29:24.

Nie do zatrzymania byli zwłaszcza Narcisse i Sorrhaindo, którzy zdobyli po 6 bramek. Niewykluczone, że podczas tych mistrzostw będziemy mieli jeszcze okazję do rewanżu. Obie drużyny mogą spotkać się w wielkim finale. 

W sobotnich półfinałach Polska zagra o godz. 16.30 z Chorwacją. Wcześniej, bo o godz. 14.00 Francja zmierzy się z Islandią. 

Polska - Francja 24:29 (10:15) 

Polska: Szmal, Wyszomirski - Jaszka 2, K. Lijewski 2, Kuchczyński, Jachlewski 2, Bielecki 5, Żółtak 1, B. Jurecki 3, Jurasik 1, M. Jurecki 2, Tłuczyński 1(1), Jurkiewicz, M. Lijewski 2, Rosiński 3. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama