Udany rewanż Gwardii Wrocław

Wojciech Klich | Utworzono: 2018-12-13 21:46

W październiku we Wrocławiu to Ślepsk był górą, zwyciężając po wyrównanym meczu 3:1.

Dziś to Gwardziści pokazali lepszą grę i pewnie zwyciężyli rywala w jego własnej hali. Ten mecz z pewnością nie należał jednak do najłatwiejszych.

W pierwszym secie o wszystkim zadecydowała końcówka. W niej po raz kolejny już w tym sezonie podopieczni Piotra Lebiody musieli walczyć o zwycięstwo na przewagi. Tym razem to jednak rywale zachowali zimne głowy i wygrali 26:24.

W kolejnych dwóch setach gra toczyła się już pod dyktando wrocławian. Druga partia wygrana do 22, a kolejna do 20 wyprowadziła Gwardzistów na prowadzenie w całym spotkaniu.

Wydawało się, że w czwartym secie Ślepsk zażarcie będzie walczył o zwycięstwo, jednak nic nie szło po myśli gospodarzy. Beniaminek cierpliwie punktował rywala i wygrał ostatnią część do 12.

W tabeli Gwardia zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 27 punktów. Ślepsk jest o dwa miejsca wyżej i ma na koncie o jedno oczko więcej. Liderem pozostaje Lechia Tomaszów Mazowiecki z dorobkiem 32 punktów.