Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór. Jest kolejny przetarg, ale...

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2018-12-29 14:27 | Zmodyfikowano: 2018-12-29 14:28
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły kolejny przetarg na budowę linii tramwajowej na Nowy Dwór. Tym razem urzędnicy podzielili inwestycję na osiem mniejszych i niezależnych zadań ale - jak informuje Gazeta Wrocławska - w tym przetargu nie zostało ujęte najważniejsze zadanie, czyli budowa torowiska od pl. Orląt Lwowskich do pętli przy ul. Rogowskiej.

Z budową nowej linii miasto ma problem od wiosny. Poprzedni przetarg, w którym inwestycja była podzielona na 22 części, został w 13 zadaniach unieważniony w listopadzie. Nie było chętnych, a ci którzy się zgłosili chcieli więcej, niż zakładał miejski plan. Teraz zadań jest 8 - między innymi wycięcie zieleni, która mogłaby przeszkadzać w budowie, badania archeologiczne czy budowa łącznika kanalizacji deszczowej. Oferty można składać do 4 lutego. Na budowę torowiska od pl. Orląt Lwowskich do pętli przy ul. Rogowskiej zostanie rozpisany odrębny przetarg.

Jeśli wykonawcy zostaną wreszcie wybrani, prace zostaną zrealizowane w ciągu niespełna dwóch lat. Nowa linia z centrum miasta na Nowy Dwór ma mieć 7 kilometrów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~łowczarek
2018-12-31 01:21:29
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 7
czepta się tramwaju słoiki ! ta praca jest moja !!! łykać i nie dyskutować !
~bolo
2018-12-30 19:29:02
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
to tylko wierszówka bez autoryzacji czyli fakenews
~Pani dziennikarz?
2018-12-30 10:06:37
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czy ustaliła już pani, ile te przetargi kosztowały wrocławian oraz gdzie jest granica paranoi magistratu? Ile jeszcze będzie ten bezsensowny i głupi pomysł z tramwajem na Rogowskiej wrocławian kosztował? Bo obecnie nie robi pani nic tylko puszcza dymy z magistratu, niczym Przemek Gałecki. Kiedy Radio Wrocław zacznie krytycznie patrzeć na ręce magistratu?
~Grzegorz
2018-12-29 21:56:57
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czysty nonsens. Czy to jest jakieś pozorowane działanie? Wyceny poprawcie a nie dzielcie zadania. Nie w wartości zamówienia problem tylko złych kosztorysach inwestorskich. Ludzie... Komputery też będziecie na części kupować, żeby się wydawało że taniej.
~Rakietowa Wrocław
2018-12-29 19:43:54
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tramwaj na Nowy Dwór, a później skargi, i trzeba będzie ekrany akustyczne budować? A jak tym tramwajem dojechać do Astry z Nowego Dworu czy stadionu? Chiny zrobiły tramwaj na oponach, co może omijać korki i wypadki. A co z trolejbusami i autobusami elektrycznymi, na pewno są ciche i tańsze?
~Kłamstwo w artykule
2018-12-29 18:11:18
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Z tą linią tramwajową, która jest całkowicie nie potrzeba, a jeśli już to winna iść na Muchobór Wielki, mieszkańcy mają problem od lat. Ale magistrat wie lepiej niż ludzie tam mieszkający.
~Bdbd
2018-12-29 17:06:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Mieszkam na ND i ten tramwaj to jakiś bezsensowny wymysł. Buspas by się przydał i w zupełności wystarczył
~Jola
2018-12-29 16:42:13
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 3
Widać nie ma mądrego, aby powiedział, że to zupełnie niepotrzebna a nawet głupia inwestycja. Do tego jeszcze te tramwaje tak przeraźliwie piszczą przy zamykaniu drzwi, że ogłuchnąć można. Zgroza! Jazda mkp powinna być za darmo a w sumie powinni jeszcze nam za to dopłacać!
~Jan
2018-12-29 16:40:19
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ten tramwaj jest tam tak potrzebny, jak kozie smartfon
~////
2018-12-29 15:25:39
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 6
"Po co jest ten Miś, no właśnie po co? A potem zrobi się protokół zniszczenia." Sensowny jest bus-pas, trojebus-pas. Ale po co tam tramwaj? Na Rogowskiej? Bareja.