Okradali mieszkańców Legnicy. Wpadli przez... bluzę [ZOBACZ]

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2019-01-24 08:29 | Zmodyfikowano: 2019-01-24 09:53
A|A|A

fot. kadr z filmu

Złodzieje włamywali się do ich piwnic co kilka dni. - Mieszkańcy zamontowali kamery i jeszcze tej samej nocy nagrali sprawców - wyjaśnia Jolanta Kurek, szefowa wspólnoty mieszkaniowej.

- Sąsiedzi mi zgłaszali, że złodzieje wchodzą na klatkę schodową i próbują wchodzić do mieszkań. Sprawdzają czy są drzwi otwarte o 3-4 rano. Wymyśliłam, że monitoring i alarm na drzwi to jedyny sposób. To nie są duże pieniądze. Niewspółmierny koszt do strat emocjonalnych, jakie przeżywa się po takim włamaniu.

Policjanci nie mieli problemów z ustaleniem tożsamości przestępców, bo... jeden ze sprawców nosił charakterystyczną bluzę ze znakiem "Polski Walczącej". Pikanterii dodaje fakt, że w takim stroju włamywał się najczęściej do piwnic w rejonie ulic Batalionu "Zośka", Okulickiego i Armii Krajowej.

- Dzień później obu złodziejom założyliśmy kajdanki - przyznaje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa legnickiej komendy.

- Dwóch mężczyzn, mieszkańców Legnicy jest zatrzymanych. Obecnie policjanci pracują jeszcze z nimi. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli udowodnimy sprawcom szereg włamań do piwnic, to prokuratura występuje z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Od momentu, gdy złodziejski duet trafił za kraty, w tej części Legnicy policja nie odnotowała ani jednego włamania do piwnic. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Satan
2019-02-08 00:27:50
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przypomniam jak parę lat temu masa debili chodziła w koszulkach i bluzach CCCP i zbrodniarza Che Guevary - wiedzieli co noszą? 90% na pewno nie. W sieciówkach są bluzy Nirvany i innych zespołów - laseczki kupują, ale czy wiedzą co noszą? W 90% - nie. więc niby czemu te barany miały by wiedzieć w czym chodzą i co to symbole?? Dla nich to pewnie było zwykłe "P".
~Adrian
2019-02-07 06:01:07
z adresu IP: (184.75.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie sądzę żeby tak było.
~Alina
2019-02-06 23:19:52
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Trafiła koza na kamień.
~marko
2019-02-05 01:58:40
z adresu IP: (46.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
policja rozwiazala ten problem??? czy te kamery ktore zostaly zamontowane przez lokatorów tego osiedla?
~Obiektywny
2019-01-29 11:15:39
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bluzę ze znakiem Polski Walczącej może kupić każdy, nawet ci którzy chcą zaszkodzić Polsce.
~Tymbark
2019-01-26 09:28:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pani rzecznik - przecież Pani nigdy nie zatrzymała żadnego złodzieja. To kryminalni założyli kajdanki. Szczerze i prawdziwie proszę się wypowiadać.
~Antoni
2019-01-26 04:17:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Jak zwykle bezrobotni nie wykształceni Pisowcy.
~lolek
2019-01-25 10:14:39
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co za śmiecie. Powinni dostać bardzo odczuwalną karę, a tak to ten śmieć ludzki wyjdzie z więzienia albo dostanie w zawieszeniu i dalej będą nękać normalnych ludzi. Za bardzo pobłażamy złodziejom!
~wicek
2019-01-25 05:47:46
z adresu IP: (185.153.xxx.xxx)
Ocena: 1
Skandal!
~Picio
2019-01-25 05:23:51
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: -7
Lepiej złodzieja do policji przyjąć niż takiego poszkole złodziej będzie karał oszustów starszych niż taki co pieniądze bierze i piszą głupoty w notatkach policyjnych wymyślają bo niewiedza co pisać jak łamią prawo policjanci że sami niewiedza co piszą udupja tego co jest grzeczny młodego starego nie
~Picio
2019-01-25 05:08:02
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: -3
Do policji idą tlumany przygłupy po szkole średniej że nie potrafią dwie lewej odprawej odruznac ze starego człowieka nie ukarana spowoduje kolizjie i dalej tak robi policja nic mu nie zrobiła zabije kogoś i samego siebie w Legnicy poco policja potrzebna jak biorom characz jeden drugiego broni lamina sami prawo policjanci
~ertt
2019-01-24 23:27:28
z adresu IP: (46.165.xxx.xxx)
Ocena: -1
wogóle
~ertt
2019-01-24 23:27:12
z adresu IP: (46.165.xxx.xxx)
Ocena: 1
Piękną mamy władzę na Dolnym Śląsku
~wertt
2019-01-24 23:26:51
z adresu IP: (46.165.xxx.xxx)
Ocena: -2
Mieszkańcy Lwówka od lat walczą o remont torów a władze wojewódzkie wypіęły się do nich tуłem i nic nie robią.
~asfs
2019-01-24 23:26:38
z adresu IP: (46.165.xxx.xxx)
Ocena: -5
Mieszkańcy Sobótki nic nie robią, żeby kolej do nich wróciła a we Wrocławiu pociągi tylko spowodują niepotrzebne korki.
~Legniczanin
2019-01-24 20:11:06
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -1
Zna ktoś dane lub imiona zatrzymanych?
~Seba
2019-01-24 19:42:42
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Brawo zarządcą, policja ucieszyła się że zrobiliście za nich robotę.
~taki obraz ich
2019-01-24 16:55:04
z adresu IP: (193.34.xxx.xxx)
Ocena: 10
Tyle warci są ci hehe "obrońcy ojczyzny" którzy staną w pierwszym szeregu, gdy chłopcy w rurkach uciekną.
~bekon
2019-01-24 16:43:44
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 0
te używane kajdanki po tych sprawcach to będą JUŻ PRZECWELONE KAJDANKI.
~mario 69
2019-01-24 15:42:20
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
TAKIE SZCZURY OSIEDLOWE A NIE QRWA PATRIOCI - CO ONI WIEDZĄ CO TO JEST PATRIOTYZM BLUZY CHUSTY CZAPECZKI AŻ ŚMIAĆ SIĘ CHCE Z TYCH LESZCZY - W WOJSKU BEZ KOMÓRKI BY NIE PRZEŻYLI DOBY.
~tfu
2019-01-24 15:20:34
z adresu IP: (83.13.xxx.xxx)
Ocena: 4
Naczytał się o tym jak to leśni brali w opiekę inwentarz pewnie xd
~Polly
2019-01-24 14:30:20
z adresu IP: (92.236.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kolejni patrYota od siedmiu boleści... Co za wstyd!
~pupgo
2019-01-24 11:47:06
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 18
Złodzieje walczący piwnice okradający!
~emu
2019-01-24 11:41:37
z adresu IP: (91.235.xxx.xxx)
Ocena: 17
Ot, i moralność oraz świadomość historyczna wielu obnoszących się ze swoim (pseudo)patriotyzmem... Usta i bluzy pełne frazesów, ale życzliwości do współziomków i w ogóle ludzi maluśko.
~Jan
2019-01-24 11:08:06
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 8
Współcześni powstańcy walczą o godną Polskę. Okradali tylko "Wrogów Ojczyzny"