Basket Liga Kobiet. Dreszczowiec Ślęzy Wrocław, pewne zwycięstwo CCC Polkowice

Wojciech Klich, PAP | Utworzono: 2019-01-26 21:53

To miał być łatwy i prosty mecz. Tymczasem kibice we Wrocławiu obejrzeli dreszczowiec, który wcale nie musiał skończyć się happy endem. Ślęza Wrocław po bardzo emocjonującej końcówce pokonała we własnej hali Politechnikę Gdańską 66:64.

Początek meczu przebiegał w szybkim tempie z małym wskazaniem na gospodynie. Problemy pojawiły się w drugiej kwarcie,, kiedy ofensywa Ślęzy na 5. minut zawiesiła działalność. W tym czasie, na szczęście dla wrocławianek, rywalki również nie punktowały regularnie. Niemoc przełamała dopiero na parę minut przed przerwą Marissa Kastanek. Ostatecznie podopieczne Arkadiusza Rusina na przerwę schodziły z dwupunktową stratą.

W trzeciej kwarcie, zamiast odrabiać, Ślęza zaczęła częściej popełniać błędy. W rezultacie przyjezdne prowadziły nawet 11. punktami i we Wrocławiu coraz mocniej pachniało sensacją. W czwartej partii koszykarkom Politechniki Wrocławskiej zabrakło jednak sił. Wrocławianki zaczęły grać agresywniej, tak by rywalki popełniały proste błędy. Ta taktyka się sprawdziła i ostatecznie to Ślęza zwyciężyła 66:64.

W hicie kolejki CCC Polkowice mierzyło się z Energą Toruń. Dla obu drużyn był to rewanż za niedawny finał Pucharu Polski, w którym wygrały polkowiczanki. W dzisiejszym spotkaniu doświadczeniem wykazały się mistrzynie Polski.

Pierwsze dwie kwarty to wyrównana walka, pełna efektownych zagrań. Ciut lepiej spisywały się gospodynie, jednak nie były w stanie odskoczyć ekipie CCC. Na przerwę torunianki schodziły z trzypunktową przewagą.

W drugiej połowie w szeregach polkowiczanek uruchomiły się dwa motory napędowe, w postaci Tiffany Hayes i Temi Fagbenle. Torunianki nie były w stanie wytrzymać tempa narzuconego przez lidera ligi i zn sekundy na sekundę traciły coraz więcej do rywalek. Rozpędzone polkowiczanki spokojnie dowiozły korzystny wynik do końca spotkania i wywalczyły bardzo wartościowe trzy punkty, w kontekście walki o mistrzostwo kraju.