Beata Andrzejczuk o życiu po „Pamiętnikach nastolatki”, Stasiuk bibliotece i wrocławskie bestsellery Macieja Łagiewskiego [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-01-26 11:45 | Zmodyfikowano: 2019-01-26 11:49
A|A|A

Tu po godz. 16:00 w czwartkowe popołudnie naszym gościem była Beata Andrzejczuk, wrocławska autorka bestsellerowego cyklu powieści pt. „Pamiętnik nastolatki”. Pisarka, po… 14 książkach serii opowiadającej o życiu nastolatków i trzyczęściowych „Tajemnicach Jacoba”, których akcja rozgrywa się m.in. w Turynie i Nowym Jorku, napisała dwie powieści pt., Lena z 7 A” i, Lena z 8 A”. To pierwsze współczesne książki na rynku polskim, które opowiadają o perypetiach siedmio i ośmioklasistów, czyli… życiu młodych ludzi w nowej rzeczywistości po wygaszaniu gimnazjów. 

Jak zawsze w trzecim tygodniu miesiąca gościmy i przedstawiamy wrocławskich bibliotekarzy. Tym razem  odwiedziła nas Katarzyna Czaplińska-Białecka z Filii nr 17, Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Naszym gościem był też Krzysztof Głuch, autor książki o wrocławskich krasnalach, ale przede wszystkim szef wydawnictwa Emka, specjalizującego się w wydawaniu książek o Wrocławiu i Dolnym Śląsku m.in. baśniowych opowieści Mariusza Urbanka. Niedawno w ukazała się - i zapowiada się na kolejny bestseller - druga już, po „Wrocław. Wędrówka przez wieki” książka Macieja Łagiewskiego. Tym razem dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia, zatytułował ją „Wrocław. Podróż przez wieki”.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama