Przechytrzyć Adama Nawałkę

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-02-08 08:43
A|A|A

fot. zaglebie.com

Rundę wiosenną Miedziowi zaczynają od bardzo trudnego starcia z Lechem w Poznaniu. W ekipie z Lubina w czasie zimowej przerwy nie doszło do wielu zmian. Barwy klubowe zmienił Filip Jagiełło, ale nowy klub pomocnika, włoska Genoa, jeszcze na pół roku wypożyczył go z powrotem do Zagłębia. Do drużyny dołączył też Patryk Szysz, któremu skrócono wypożyczenie z Górnika Łęczna. W Lubinie w rundzie wiosennej ma być jeszcze klarowniej widać strategię klubu, a więc stawianie na wychowanków akademii.

O sile zespołu wciąż będą więc stanowić ci sami zawodnicy - w pomocy będą to Filip Starzyński i wspomniany już Jagiełło, a na skrzydle Bartłomiej Pawłowski. W defensywie wciąż będą też rządzić najbardziej doświadczeni - Lubomir Guldan i Maciej Dąbrowski.

W poznańskim Lechu również próżno szukać rewolucji kadrowej. Największym wzmocnieniem jest trener Adam Nawałka. Były selekcjoner kadry pracował już w Poznaniu pod koniec rundy jesiennej, w przerwie zimowej miał jednak więcej czasu, by zaprezentować piłkarzom swój plan na funkcjonowanie drużyny. Nawałka to perfekcjonista w każdym calu, wymaga od zawodników najlepszego przygotowania taktycznego oraz motorycznego. Nad tym drugim aspektem szkoleniowiec Lecha przed rundą wiosenną pracował szczególnie.

Spotkanie dwóch ekip, które w okienku transferowym przeprowadziły tylko kosmetyczne zmiany, zapowiada się więc bardzo ciekawie. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama