Wrocławskie książki z Zajezdni, Julia Różewicz po czesku i 25 lat Oficyny Atut [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-02-09 08:00 | Zmodyfikowano: 2019-02-09 08:00

"Obertyn - opowieści o życiu miasteczka" i „Całe morze budowania. Wrocławska architektura 1945-1989", biografie i książki o kardynale Bolesława Kominka i komiks "1241" o losach Wrocławia podczas oblężenia mongolskiego. Centrum Historii „Zajezdnia", to nie tylko znakomite wystawy, ale także wiele świetnych wydawnictw i albumów. O książkach i albumach z Zajezdni, ale także o tym, czy zgodnie z tytułem jednej z nich „Nie możemy żyć bez historii" porozmawialiśmy z Juliuszem Woźnym i Katarzyną Uczkiewicz z CH Zajezdnia.

 

Jak to jest wydać czeska książkę stulecia i... dzięki zainteresowaniu czytelników natychmiast zamawiać dodruk, bo tytuł rozszedł się, jeszcze zanim trafił na półki księgarskie. Taka „książkowa afera" właśnie przydarzyła się „Saturninowi" Zdenka Jirotki, a przede wszystkim Julii Różewicz, prowadzącej Wydawnictwo Afera. 

Ostatnim naszym gościem bęył Witold Podedworny, szef wrocławskiej Oficyny Wydawniczej Atut, która właśnie skończyła 25 lat. Wydawnictwo, które ma na koncie kilka tysięcy książek, jest ulubioną oficyną wrocławskich humanistów. Ogromna liczba publikacji poświęcona jest opowieściom o Dolnym Ślasku i Wrocławiu m.in. w seriach Biblioteka Dawnego Wrocławia czy Biblioteka Dolnego Śląska. Tu swoje książki publikowali m.in. profesor Andrzej Zawada, Stanisław Bereś, czy laureat Nagrody Emocje Radia Wrocław Kultura – Piotr Załuski. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.