Zagrali dla Mieczysława Tracza

Wojciech Klich, inf. prasowa | Utworzono: 2019-02-17 14:57 | Zmodyfikowano: 2019-02-18 08:42

W hali przy ulicy Saperów nie zabrakło znanych postaci ze świata wrocławskiego sportu. Oprócz Mieczysława Tracza byli między innymi Gen. Janusz Ornatowski, Józef Tracz, Romuald Szukiełowicz, Zbigniew Mandziejewicz, Mariusz Jędra, czy Robert Rosiński.

Mieczysław Tracz już parę lat walczy z chorobą nowotworową. W przeszłości, jako zapaśnik trzykrotnie sięgał po złoty medal mistrzostw Polski, zajął również czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w 1985 roku. Trzy lata później startował w igrzyskach olimpijskich w Seulu, gdzie dotarł do trzeciej rundy.

W zespole Śląska Wrocław zobaczyliśmy byłych piłkarzy Śląska i Ślęzy, zapaśnicy to starsi i młodsi mistrzowie tej sztuki ze Śląska Wrocław, Oldboje Hali Saperów to mieszanka piłkarzy 50+ oraz wrocławskich wojskowych, wreszcie do drużyny MixOldboy każda z trzech wymienionych wcześniej ekip oddelegowała po dwóch, trzech zawodników.

Turniej na parkiecie wygrali oldboje Śląska Wrocław przed Zapaśnikami. Najlepszym snajperem został Tomasz Moskal, który strzelił osiem bramek.

Dzięki turniejowi, na leczenie Mieczysława Tracza przybyło prawie cztery tysiące złotych, wciąż jednak liczy się każdy przysłowiowy grosz!