Gwardia Wrocław wraca do Hali Orbita

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-02-21 07:53
A|A|A

fot. gwardiawroclaw.pl / Aleksandra Twardowska

Do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko dwa spotkania. Zarówno Gwardia Wrocław, jak i Stal Nysa są już pewne udziału w play-offach. Wrocławianie zajmują w tabeli siódme miejsce, Stal jest na pozycji drugiej. Jeżeli taki stan utrzyma się do końca, będzie to oznaczać, że obie ekipy spotkają się od razu w pierwszym starciu play-offów.

Ten mecz będzie szczególny dla wrocławskiej siatkówki. Zostanie bowiem rozegrany w Hali Orbita, gdzie Gwardia ostatni raz podejmowała rywali w 2007 roku. Wtedy wrocławianie przegrali z Delectą Bydgoszcz i spadli z Polskiej Ligi Siatkówki, dziś znanej już jako Plus Liga.

Stal to coroczny kandydat do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W tym sezonie w tabeli zawodnicy z Nysy ustępują tylko Lechii Tomaszów Mazowiecki. Na koncie mają 51 punktów, o 11 więcej od Gwardii.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie górą byli siatkarze Stali, którzy zwyciężyli 3:1. Wtedy wrocławianom nie wyszedł szczególnie pierwszy set, przegrany do 13. Dziś jednak podopieczni Piotra Lebiody będą zmotywowani podwójnie. Zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem zawsze dodaje pewności, a osiągnięte na takim obiekcie jak Hala Orbita smakuje jeszcze lepiej.

Początek meczu o godzinie 18:30.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama