W Sudetach będzie coraz więcej ładowarek do aut elektrycznych

Bartosz Szarafin, el | Utworzono: 2019-02-23 18:21 | Zmodyfikowano: 2019-02-23 18:22
A|A|A

Fot: B. Szarafin

Wiosną, na Ziemi Kłodzkiej pojawi się ich więcej. - Powstają głównie z myślą o poprawie dostępności dla turystów, ale aspektów jest wiele - mówi starosta kłodzki, Maciej Awiżeń.

Do programu przystąpiły także inne gminy. - Nowe ładowarki pojawią się również w Międzylesiu - zapowiada burmistrz Tomasz Korczak.

Jak podkreślają autorzy projektu E-SUDETY: "Budowa infrastruktury stacji ładowania na terenie Sudetów pozwoli na swobodne przemieszczanie się samochodami elektrycznymi w tym regionie, co z pewnością zachęci do podróżowania, a tym samym poznawania bogatych walorów przyrodniczych i turystycznych regionu." Stacja zamontowana w Lądku ładuje samochody prądem przemiennym i ma moc 2x11kW*.

Wiosną stacje ładowania pojawią także w Dusznikach Zdroju przy rynku i w Zieleńcu. - Na tym nie koniec - zapewnia Piotr Lewandowski, burmistrz Dusznik, koordynator tamtejszego klastra energetycznego.

Włodarze gmin chcą, by docelowo stacje były w 14 gminach powiatu kłodzkiego. - Stworzenie sieci pozwoli łatwiej przyciągnąć turystów i pojazdy zeroemisyjne - mówi Roman Kaczmarczyk , burmistrz Lądka Zdroju:

Wkrótce w Lądku Zdroju zostanie uruchomiona kolejna stacja, która stanie obok dworca PKP przebudowanego przez miasto na Inkubator Przedsiębiorczości.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama