Wystawa Ignacego Czwartosa w Muzeum Współczesnym Wrocław [ZDJĘCIA]

Piotr Osowicz, el | Utworzono: 2019-02-23 18:45 | Zmodyfikowano: 2019-02-23 18:52
A|A|A

Fot: A. Owczarek

- Twórca w niekonwencjonalny sposób łączy tradycyjne malarstwo z abstrakcją - opisuje Magdalena Skrabek z Muzeum Współczesnego:

W pracach krakowskiego malarza widać wpływy jego mistrzów i nauczycieli. Obecni na jego obrazach są np. Andrzej Wróblewski czy Jerzy Nowosielski. Artysta od lat porusza kontrowersyjne i trudne tematy związane z naszą współczesną historią, jak choćby powojenne losy Żołnierzy Wyklętych.

- Jego prace są pełne inwencji, niekonwencjonalne i w przewrotny sposób dowcipne. Widać w nich również fascynację innymi malarzami - opowiada Andrzej Jarosz, dyrektor MWW i jednocześnie kurator tej ekspozycji:

Obrazy prezentowane były na najważniejszych wystawach w kraju, takich jak "Malarstwo polskie w XXI wieku" w warszawskiej Zachęcie czy "Magia Kwadratu" w Galerii Sztuki w Sopocie. Wrocławską wystawę w Muzeum Współczesnym Wrocław przy placu Strzegomskim będzie można oglądać do 29 kwietnia. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama