Strażacy z Wałbrzycha szukają pieniędzy na nowe pojazdy i rozbudowę obiektów

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2019-03-04 13:15 | Zmodyfikowano: 2019-03-04 13:22
Strażacy z Wałbrzycha szukają pieniędzy na nowe pojazdy i rozbudowę obiektów - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

W 2015 roku wymienili ponad 20-letni wóz drabinowy i pojazdy ratownictwa chemicznego. Teraz przed jednostką z Wałbrzycha kolejne inwestycje. Strażacy potrzebują nowego samochodu średniego. Najstarszy ma 20 lat, norma eksploatacji to 12. Rozpoczęto poszukiwanie funduszy, o wsparcie poproszono też samorządowców.

- To najważniejsze pojazdy - mówi kapitan Tomasz Kwiatkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Paradoksalnie coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdy w regionie to strażacy Ochotnicy (dzięki programom ministerialnym) mają lepsze samochody niż Państwowa Straż Pożarna.

Wraca też temat modernizacji garaży w jednostce ratowniczo-gaśniczej przy ul. Przemysłowej.

- Obiekt został już całkowicie wyremontowany, natomiast w garażach nie można trzymać najważniejszego sprzętu, który obecnie stacjonuje w innej dzielnicy - mówi Paweł Kaliński, zastępca komendanta:

Wałbrzyska komenda ma już projekt i pozwolenie na budowę. Po raz kolejny najgorsze okazało się pozyskanie pieniędzy. Początkowo szacowano inwestycję na maksymalnie 600 tys. zł. Kosztorys rozwiał te nadzieje - kwota to ponad milion zł.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.