TYLKO U NAS: Rewolucja we wrocławskim TBS [POSŁUCHAJ]

jk | Utworzono: 2019-03-05 11:12 | Zmodyfikowano: 2019-03-05 11:26
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne, fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wynajmując mieszkanie w TBS Wrocław nie trzeba będzie wpłacać już tzw. kwoty partycypacji. - Zmiana będzie dotyczyć nowych inwestycji TBS, które obecnie są w realizacji - zdradza szef budownictwa społecznego we Wrocławiu Kazimierz Fiurst:

W przypadku standardowego lokalu o pow. 50 mkw oferowanego w TBS na Brochowie, kwota partycypacji wynosiła ponad 62 tysiące zł. Teraz, aby stać się najemcą, wystarczy wpłacić tylko zwrotną kaucję.

Czynsz najmu w lokalach TBS wynosi 13,50 złotych za metr kwadratowy plus około 400 zł koszty mediów.
Najbiedniejsze rodziny będą mogły dodatkowo skorzystać z dopłat.

- Dla rodzin niżej uposażonych, według naszych szacunków, czynsz wyniesie około 500 zł - dodaje Fiurst:

Najwcześniej zakończy się budowa ponad 150 mieszkań przy ul. Afgańskiej na Brochowie i tam nie trzeba już będzie wpłacać kwoty partycypacji. W sumie wrocławski TBS wybudował 3800 lokali, w planach ma kolejne 1200.

Warunki nowego naboru ustali gmina. Będą one znane w pierwszej połowie tego roku, a w drugiej ruszy nabór. Inwestycja na Brochowie ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku.

W poniedziałek wieczorem gośćmi audycji Spór Polemika Dialog w Radiu Wrocław byli przedstawiciele samorządów, rynku nieruchomości, programu Mieszkanie Plus oraz TBS-ów.

POSŁUCHAJ CAŁEJ AUDYCJI:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Milka1
2020-03-17 00:58:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy wiadomo coś więcej na temat kosztów parcytypacji? Czy coś się jednak zmieniło i nie trzeba już wpłacać?czekam na mieszkanie w kolejce od 2013 roku....Już mieli dla mnie dwa razy,ale koszty parcytypacji były dla mnie za wysokie,dlatego pytam czy są jakieś zmiany?
~Kris
2019-08-30 14:26:08
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
W tbs-ie dowiedziałem się ze huczne plany mieszkan bez wpłaty partycypacji to mżonka,nie podpisano żadnych umów,plan poległ w gruzach.Po co Pan Fiurst nagłasnia takie sprawy w mediach jak nie mają poparcia i racji bytu.Mydlenie ludziom oczu.
~Kris
2019-08-08 14:52:29
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Żal dupe sciska że bedzie lepiej?.Trzeba było czekać na takie mieszkanie a nie jęczeć że inni będą mieli lepiej.Zawsze jakiś cymbał pozazdrości innym chociaż mieszka sobie spokojnie na swoim.Było nie płacic partycypacji i dalej mieszkać u mamusi lub teściowej.
~wrocka
2019-06-27 22:18:15
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
To może zmniejszyć koszt partycypacji i kto chce mieszkanie od razu i sam sobie wybiera które to wtedy płaci, a kto chce czekać wiele lat i dostaje gorsze to wtedy nie płaci
~Gosc
2019-04-12 10:47:17
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
To w takim razie co bd z ludźmi którzy zapłacili partycypację? Jest to nie sprawiedliwe bo żeby ja mieć trzeba było się zadluzyc
~ametyst
2019-04-06 15:27:03
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 1
No to przechlapane,bo teraz bedzie trzeba czekac w kolejce po mieszkanie nie 2 lata a 10 lat,bo sie ludzie rzuca.
~Ryszard Lachwicki
2019-03-12 17:51:31
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 14
Oczywiście nikt nie zadał pytania co z osobami, które wpłaciły już swoją część partycypacji i czekają lub mają mieszkanie w systemie TBS. Rozumiem, że według Pana Kazimierza Fiursta jest to zupełnie w porządku, że część najemców TBS musiała się nieraz zadłużać na ciężkie tysiące by w ogóle mieć możliwość najmu, mało tego teraz ich pieniądze będę zamrożone i będą za nie budowane kolejne inwestycje TBS. A nowi najemcy, nowych inwestycji będą po prostu mieli to z marszu? Według mnie jest to delikatnie mówiąc nieuczciwe. Mało tego czy lokator rezygnujący z wynajmowanego mieszkania nie będzie miał problemu z odzyskaniem swojej partycypacji a nowy lokator zajmujący opuszczane mieszkanie, będzie musiał ją płacić czy znów wszystko dostanie z marszu?
~Witkacy
2019-03-05 23:12:46
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: 1
A na czym będą polegały te nowe warunki najmu w TBS? Kto pierwszy ten lepszy?
~rzeczoznawca
2019-03-05 13:11:21
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 5
To że mieszkania TBS będą nie do wykupu można zrozumieć ale że są przetrzymywane wkłady partycypacyjne przez TBS jest nie do zaakceptowania …. Powinno natychmiast zwrócić się wszystkim te wkłady bo to czysty wyzysk najemców...