Rusza Super Liga Judo 2019

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2019-03-05 19:30 | Zmodyfikowano: 2019-03-05 19:30
A|A|A

Super Liga Judo to system rozgrywek dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych organizowany w 4 miastach Dolnego Śląska. Celem inicjatywy jest integracja największych klubów judo z całej Polski oraz z zagranicy. Projekt połączony jest z wieloletnim programem treningowym, wspieranym przez kadrę trenerską, specjalistów oraz fizjoterapeutów sportowych. Super Liga Judo stanowi dla młodych zawodników dopełnienie codziennych treningów i poprzez dobrą zabawę pozwala rozwijać umiejętności sportowców. Zaangażowanie tak wielu osób z roku na rok pozwala podnieść poziom jakości kształcenia młodych judoków w Polsce.

W sporcie zawody są niezbędnym elementem pozwalającym utrzymać zaangażowanie młodych zawodników przez cały sezon. Właśnie dlatego Super Liga Judo podzielona jest na 4 części organizowane od marca do listopada. W tym roku, w turnieju wprowadziliśmy kilka zmian. Do programu zawodów przywracamy towarzyskie walki juniorów młodszych, którzy mogą spróbować swoich sił na profesjonalnym turnieju. Zazwyczaj, startując w zawodach, zdobyte lub przegrane punkty wliczają się w oficjalny ranking Polskiego Związku Judo, co dla najmłodszych może przekreślić możliwość uczestnictwa w innych zawodach lub dołączenia do kadry narodowej. Na naszym turnieju dzieci mogą startować bez obawy, że stracą ważne punkty. Ponadto zmienił się również system rozgrywek. Od teraz w grupach starszych medalami będą nagradzani zdobywcy pierwszych trzech miejsc, natomiast w grupach najmłodszych medal otrzyma każdy, jako wyróżnienie i motywowanie do dalszej pracy. Taki podział pozwoli zmobilizować zawodników w sposób odpowiedni do wieku i nie wywoła niepotrzebnej presji - mówi Michał Zamęcki, organizator Super Ligi Judo. Z turnieju każdy zawodnik wynosi nowe doświadczenia i naukę przekazywaną przez legendy polskiego judo. Dla zaawansowanych judoków jest to sprawdzian umiejętności przed zbliżającymi się w sezonie mistrzostwami, zaś dla najmłodszych pierwsze doświadczenia związane z udziałem w profesjonalnym turnieju. Super Liga Judo to unikatowe zawody pozwalające łączyć dobrą zabawę z przekazem, że judo może być również sposobem na życie, który łączy pokolenia.

Z roku na rok popularność dyscypliny sportowej judo rośnie w siłę. W promowanie tej sztuki walki chętnie angażują się najlepsi polscy zawodnicy. Od samego początku ambasadorem Super Ligi Judo jest dwukrotny Mistrz Świata - Rafał Kubacki, który podczas zawodów dzieli się z młodymi judokami swoją wiedzą i doświadczeniem. Bardzo nas cieszy, że w poprzedniej edycji na każdych zawodach pojawiało się około 1500 osób. Rosnąca frekwencja i zainteresowanie to dla nas dowód i motywacja do dalszej pracy nad rozwojem judo w Polsce - dodaje trener Michał Zamęcki. W tym roku Dolny Śląsk będzie gościć dzieci i młodzież z ponad 30 klubów sportowych. Jordanów Śląski to pierwsza z czterech stacji na trasie sportowych zmagań w ramach tegorocznej edycji Super Ligi Judo. Kolejne turnieje odbędą się kolejno w Świdnicy (26.05), Sobótce (13.10) oraz Oleśnicy (17.11). Na uczestników i pasjonatów judo czekają emocjonujące walki, spotkanie z mistrzami, a także atrakcje i niespodzianki od organizatorów.

Najbliższy turniej odbędzie się już w niedziele 10 marca na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej przy ul. Wrocławskiej 55 w Jordanowie Śląskim. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 walkami zawodników z roczników 2002-2005. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest wrocławski klub sportowy Judo Tigers.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama