Nawet 5 tysięcy na wydarzenie kulturalne, sportowe czy ekologiczne

Marcin Obłoza | Utworzono: 2019-03-13 16:44 | Zmodyfikowano: 2019-03-13 16:49
A|A|A

fot. Marcin Obłoza

Nie trzeba tworzyć  stowarzyszenia – wystarczy nieformalna, trzyosobowa grupa pełnoletnich.  Jakie projekty mogą otrzymać dofinansowanie? Maria Mika, dyrektor Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych:

Urząd jednorazowo może przyznać mikrodotację w wysokości od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Nad składaniem wniosku i realizacją projektu czuwa przedstawiciel urzędu. W zeszłym roku Magdalena Zjawin otrzymała  pieniądze na utworzenie serii spacerów czeskimi śladami. Przyznaje, że ma kolejne pomysły i w tym roku złoży następny wniosek:

Program prowadzony przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych umożliwia dofinansowanie m.in. na projekty kulturalne, sportowe czy ekologiczne:

– mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. Do tej pory zrealizowano ponad 170 projektów. Jeden z nich był pomysłem Bartłomieja Pawlaczyka, wolontariusza z grupy Zacheuszki:

Nabór rozpocznie się 20 marca i potrwa do 8 kwietnia. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem internetowego generatora. Dotowane projekty planowo mają zostać zrealizowane do końca sierpnia.

REKLAMA
Reklama