Misja Wrocław: Anna Ursulenko, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego o kinie i poezji ukraińskiej

Piotr Kaszuwara, jk | Utworzono: 2019-03-14 12:12 | Zmodyfikowano: 2019-03-14 14:26
A|A|A

fot. archiwum prywatne

Anna Ursulenko do Polski przyjechała w 1991 roku. Zamieszkała w Legnicy, a stamtąd na studia przyjechała do Wrocławia, który jawił jej się wielkim miastem z dużo lepszymi możliwościami rozwoju. Anna Ursulenko wspomina swoje dzieciństwo spędzone na ukraińskiej wsi, opowiada o historii kina wprost ze swojego kraju, a także o tym, jak ważna dla Ukraińców jest poezja.

- Dziś wiele filmów porusza tematykę wojenną, choć w bardzo uniwersalnym spojrzeniu - mówi naukowiec z Wrocławia, jednocześnie zapraszając na kolejną edycję Kina Ukraina w Dolnośląskim Centrum Filmowym, którego jest inicjatorką.

Posłuchajmy:

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama