Miedź Legnica w półfinale Pucharu Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2019-03-14 18:30

W ostatnim ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski ekstraklasowa Miedź Legnica pokonała pierwszoligową Puszczę Niepołomice 1:0. Tym samym piłkarze Dominika Nowaka dołączyli do grona półfinalistów, które tworzą: Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok i Raków Częstochowa.

Scenariusz tego spotka ułożył się dla Miedzi idealnie. Już w 2. minucie wywalczyli rzut wolny z około 20 metrów przed bramką Puszczy. Petteri Forsell oddał mocny strzał prawą nogą i piłka wpadła do siatki. Inna sprawa, że bramkarz Miłosz Mleczko mógł się lepiej zachować w tej sytuacji.

Strata gola negatywnie wpłynęła na gospodarzy, którzy dopiero po dwudziestu minutach zaczęli przeprowadzać składniejsze akcje. W 29. minucie Łukasz Szczepaniak oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy Miedzi i przeleciała tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi kontrę wyprowadził Fabian Piasecki i zakończył ją minimalnie niecelnym strzałem z boku pola karnego.

Po przerwie mecz nie był zbyt interesującym widowiskiem. Miedź starała się kontrolować wydarzenia na boisku, a Puszcza miała problemy z wypracowaniem dobrych okazji bramkowych. Najlepszej nie wykorzystał w 77. minucie Konrad Stępień – jego strzał z kilku metrów nogą obronił Anton Kanibołocki.

W doliczonym czasie gry gospodarze wywalczyli rzut rożny. W pole karne Miedzi pobiegł nawet bramkarz Mleczko i zdołał zagrać głową do Szczepaniaka, ale strzał skrzydłowego Puszczy okazał się zbyt lekki, aby sprawić problemy legnickiemu bramkarzowi.

Dla Miedzi awans do półfinału Pucharu Polski to największy sukces w tych rozgrywkach od 1992 roku, gdy po zwycięskim finale z Górnikiem Zabrze, zdobyli to trofeum.

Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Petteri Forsell 2

Puszcza Niepołomice: Miłosz Mleczko – Mateusz Bartków, Piotr Stawarczyk, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk – Łukasz Szczepaniak, Marcel Kotwica, Marcin Stefanik (62' Marcin Orłowski), Konrad Nowak, Wiktor Żytek – Hubert Tomalski (73' Jakub Bąk).

Miedź Legnica: Anton Kanibołockyj – Aleksandar Miljkovic, Bozo Musa, Mateusz Żyro - Henrik Ojamaa, Rafał Augustyniak, Omar Santana, Borja Fernandez, Artur Pikk (67' Juan Camara) - Petteri Forsell (87' Mateusz Szczepaniak), Fabian Piasecki.