Rymy i Bity: Rap z samplami z Lauryn Hill [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-03-18 23:07 | Zmodyfikowano: 2019-03-18 23:07
A|A|A

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Jest marzec czyli miesiąc, który kojarzy się z dniem kobiet, a ja nie zaprezentowałem jeszcze ani jednego żeńskiego akcentu w programie. W zasadzie to nawet na palcach jednej ręki mogę policzyć utwory w których zaprezentowałem kobiecy rap na pierwszym planie.

Pomyślałem zatem - jaka jest moja ulubiona kobieca płyta z szeroko rozumianej "czarnej muzyki". Wybór mógł być tylko jeden - "The Miseducation of Lauryn Hill". Jedyny studyjny, solowy krążek Lauryn Hill pojawił się w 1998 roku i uwielbiam go prawie tak bardzo jak piłkarskie mistrzostwa we Francji rozgrywane w tym samym czasie - a niewiele rzeczy może się z tym równać.

Nie chciałem jednak iść na łatwiznę i wolałem zaskoczyć patentem. Do kultowej płyty wrócimy jeszcze pewnie w sierpniu przy okazji 21 rocznicy premiery. Dziś natomiast postawiłem na sample z Lauryn Hill. Będą produkcje, które czerpały zarówno z solowych dokonań artystki jak i z piosenek Fugees. Kogo można się spodziewać z raperów? Na pewno Drake, Kanye West (w pierwszej wersji "All Falls Down"!), Nas, J. Cole czy Method Mana.

Playlista audycji:

Lauryn Hill - Doo Wop (That Thing)
Drake - Nice For What
Kanye West - All Falls Down
J. Cole - Cole Summer
DJ Khaled feat. Nas - Nas Album Done
Method Man - Say
Fabolous feat. Jazzy - Real One
Mysoone - Sound of New York
Mos Def feat. Talib Kweli - Know That
A$ap Rocky feat. Frank Ocean - Purity
Talib Kweli - Ms. Hill

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama