DRJ: Wrocławskie krasnale wyciągnęły gitary i wyszły na miasto [ZDJĘCIA]

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-31 16:00 | Zmodyfikowano: 2019-03-31 16:00
A|A|A

Fot: Anna Skupień (Radio Wrocław)

Kulminacja wydarzeń, w której uczestniczyło także Radio Wrocław, odbyła się w niedzielę 31 marca na Placu Solnym.

Wcześniej zaprosiliśmy wszystkich na poszukiwanie wrocławskich krasnoludków z gitarami. Każdy mógł wziąć udział w otwartym konkursie na najlepszą fotografię z krasnalem – gitarzystą. Najlepsze fotografie są do zobaczenia na facebookowym profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci biletów na koncerty największego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka 2019, na którym zagrają gwiazdy z Polski i zagranicy.

Na Placu Solnym nie brakowało gitar i dobrego humoru. Zebrani świetnie się bawili razem przy rockowych brzmieniach zespołu Yellow Music.

To była udana próba przed 1-majowym „Światowym Dniem Gitary”, podczas którego spróbujemy ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa w liczbie gitar wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

W tym roku za sprawą dodatkowej sceny na Rynku muzyki na Rekordzie będzie dwa razy więcej, a wśród utworów, które wybrzmią 1 maja jest także legendarny kawałek zespołu Dżem pt. „W życiu piękne są tylko chwile”. Zaśpiewa go syn Ryśka Riedla – Sebastian. Największe wydarzenie gitarowe w Europie, którego szefem i pomysłodawcą jest Leszek Cichoński, w zeszłym roku zgromadziło 7411 fanów gitar, co pozwoliło poprawić poprzedni rekord. Żeby dołączyć do grona „Rekordzistów”, wystarczy nauczyć się pięciu podstawowych akordów (C G D A E) niezbędnych do zagrania „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i zgłosić się 1 maja na wrocławskim Rynku z dowolną gitarą lub innym instrumentem strunowym jak ukulele, mandolina, banjo czy bałałajka.

Nieodłącznym elementem Gitarowego Rekordu Guinnessa jest jego „after-party” na malowniczej Pergoli przy Hali Stulecia, gdzie w ramach największego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka odbywają się koncerty gwiazd. W dniach 1-3 maja zagrają tam m.in. Slade, Therion, Napalm Death, Tarja Turunen, Illusion, Organek, Nocny Kochanek, Kult, Pidżama Porno, Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, Happysad, IRA i wielu Innych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama