"Śląski barok to nie ubogi krewny włoskiego". Turyści coraz chętniej odwiedzają Krzeszów

Piotr Słowiński, jk | Utworzono: 2019-03-27 08:16 | Zmodyfikowano: 2019-03-27 08:18
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

W opactwie tegoroczny letni sezon turystyczny zacznie się w długi majowy weekend, kiedy będzie można zwiedzać klasztorne podziemia, strychy i inne obiekty. - Śląski barok to nie ubogi krewny włoskiego, to coś na skalę światową - mówi Jacek Trybuła, krzeszowski przewodnik i to widać po reakcji zwiedzających:

Grzegorz Żurek wiceprezes Fundacji Europejskiej Perły Baroku mówi, że organizatorzy krzeszowskich przedsięwzięć starają się dotrzeć do potencjalnych gości różnymi kanałami:

Sezon letni zacznie się w opactwie w Krzeszowie w długi majowy weekend. Zostaną wtedy na lato udostępnione do zwiedzania m.in. klasztorne piwnice. Jednak już 12 i 13 kwietnia Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie ożyje za sprawą Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha, który wystawi tam spektakl "Bolko Świdnicki: Mały-Wielki Książę". W tym roku zaplanowane są w Krzeszowie duże koncerty organowe, festiwal muzyki patriotycznej, zlot motocyklowy, wielki odpust w sierpniu. Jesienią ma zacząć się natomiast remont i strojenie świetnych krzeszowskich organów a w ciągu roku remont uszkodzonego przez wichury dachu na kościele świętego Józefa. Ministerstwo kultury dało już na ten cel połowę potrzebnych środków. W sumie do Krzeszowa trafić mają w tym roku prawie 2 miliony złotych, w tym na konserwację fresków, biblioteki benedyktynek oraz organy.

POSŁUCHAJCIE:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama