Magda Zarębska i Smok, zapowiedź Równoleżnika Zero i Adam Poprawa o najlepszych poetach [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-03-30 13:01 | Zmodyfikowano: 2019-03-30 13:30
A|A|A

Marzena Karwowska w studiu RWK

Magdalena Zarębska, wrocławska pisarka, autorka książek dla dzieci, napisała, a właściwie stworzyła dwie nowe książki. Bowiem pierwsza, "Smok wawelski", wydana jest w formie kart do teatrzyku Kamishibai. Historia dobrze znana, ale przesłanie całkiem nowe - gdyż wrocławianka pozwoliła królewnie podjąć inicjatywę i kierować własnym życiem. W wydawnictwie Bis ukazała się powieść dla starszych dzieciaków - "Gloria, wakacje i ja". Jej bohaterka, Dominika to zbuntowana nastolatką, która nie chce jechać na rodzinne wakacje z mamą, jej nowym partnerem i rodzeństwem. Decyduje się spędzić wakacje z tatą, który po powrocie z zagranicy zamieszkał pod miastem koło stadniny koni. Konie nie są dla niej atrakcją, jednak sympatię wzbudza w niej stara klacz, czyli tytułowa Gloria. 

Po godz. 17 w naszym cyklu „Bibliotekarz poleca" Marzena Karwowska bibliotekarka z filii nr 57 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu opowiedziała tym razem o jednej książce i jednym wrocławskim festiwalu, którego nasz gość jest koordynatorem. Chodzi o książkę Tomka Michniewicza pt "Chrobot" (wydawnictwo Otwarte) i VIII edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego 2019 Równoleżnik Zero, który rozpocznie się już za tydzień w dniach 4-6 kwietnia.

Laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości została Ewa Lipska. W kategorii Debiut nominowano książki Macieja Bobuli, Michała Domagalskiego, i Jana Rojewskiego, a o tytuł „Książki Roku 2018" zawalczą w tym roku tomiki Tomasza Bąka, „Utylizacja. Pęta miast", Adama Kaczanowskiego, „Cele", Kamili Janiak, „wiersze przeciwko ludzkości", Aldony Kopkiewicz, „Szczodra", „Małgorzaty Lebdy", „Sny uckermӓrkerów" (wszystkie Wydawnictwa WBPiCAK w Poznaniu) oraz Jacak Łukasiewicza, „Wiązania", wydawnictwo j, Krzysztofa Siwczyka, „Mediany", Wydawnictwo a5.
O wyborze tych książek (spośród ponad 200 nadesłanych) oraz ich autorach opowiedział Adam Poprawa, jeden z jurorów Silesiusa, krytyk i historyk literatury z Uniwersytetu Wrocławskiego. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama