Siódma lokata coraz dalej. Chrobry przegrał z Pogonią

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2019-04-03 09:50
A|A|A

Początek spotkania nie zapowiadał porażki gospodarzy. Dwa trafienia Krzysztofika, bramki Sadowskiego i Makowiejewa i jedynie dwie odpowiedzi gości dały prowadzenie Chrobremu. Potem jednak głogowianom skończyły się argumenty. Pogoń trafiła cztery razy z rzędu, prowadzenia nie oddała już do końca meczu. Zdobywanie bramek przychodziło gościom niezwykle łatwo. W szeregach gospodarzy we znaki dał się brak kontuzjowanego szefa głogowskiej defensywy – Krzysztofa Tylutkiego, leczącego jeszcze złamany nos. Nie lepiej było w ataku. Agresywnie i uważnie grająca w defensywie Pogoń radziła sobie całkiem dobrze z pozycyjną grą Chrobrego. Po pierwszej połowie zespoły udawały się do szatni z jednobramkowym prowadzeniem szczecinian.

Głogowianie fatalnie rozpoczęli drugą część meczu. W 6 minut zespół Jarosława Cieślikowskiego stracił 5 goli z rzędu, a później nie miał pomysłu na zniwelowanie przewagi. Światełko w tunelu pojawiło się dopiero w 48. minucie, kiedy gospodarze zmniejszyli straty do dwóch trafień. Pogoń grała jednak konsekwentnie do ostatniej syreny i wyjechała z Głogowa bogatsza o 3 punkty.

O miejscu głogowian na koniec sezonu zasadniczego zdecyduje mecz środowy Stali Mielec z Piotrkowianinem. Zwycięstwo gospodarzy da Chrobremu 7. miejsce w rozgrywkach.

KS SPR Chrobry Głogów – Pogoń Szczecin 25:28 (13:14)

Chrobry: Kapela, Stachera – Wawrzyniak, Warmijak, Sadowski 3, Klinger 1, Babicz 1, Orpik 2, Bartczak 1, Krzysztofik 5, Bekisz, Makowiejew 9, Rydz 2.

Pogoń: Zapora, Bartosik – Krupa 4, Bosy 3, Biernacki 3, Jedziniak 2, Krysiak 5, Matuszak 1, Rybski 4, Zaremba 5, Fedeńczak.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama