Szczypiorniści Zagłębia przegrali z Górnikiem Zabrze 16:28

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2019-04-04 07:00

Pierwszą bramkę zdobył Krystian Bondzior, ale później Zagłębie miało spore problemy ze sforsowaniem obrony zabrzan. Górnik radził sobie nie tyko dobrze w defensywie, ale również w ofensywie. Zespół z Zabrza zdobywał kolejne bramki i po dziesięciu minutach wygrywał 6:1. Czas dla swojej drużyny wziął Bartłomiej Jaszka, jednak w grze niewiele się zmieniło. Zespół z Lubina wciąż miał problemy ze zdobywaniem bramek i do przerwy trafił tylko sześciokrotnie, przy czternastu bramkach gości.

Druga połowa wyglądała już lepiej jeśli chodzi o grę ofensywną Zagłębia, w bramce pomagał Patryk Małecki, który odbijał kolejne piłki. To jednak goście jeszcze powiększali swoją przewagę, która wyniosła 15 bramek. W końcówce zespół z Lubina nieco zmniejszyła straty, ale pewna wygrana jednego z kandydatów do medalu w obecnym sezonie stała się faktem.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 16:28 (6:14)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Borowczyk 3, Bondzior 1, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 2, Gębala 4, Pietruszko 2, Moryń 1, Dudkowski 1, Dawydzik, Stankiewicz, Chychykalo.

Górnik: Kornecki, Kazimier, Galia: Daćko 3, Tomczak 3, Gromyko 2, Sluijters 2, Czuwara 4, Pawelec 1, Bushkou 5, Tatarintsev 3, Gogola 2, Kubała 1, Adamuszek 2.