Szymon Koprowski o Dybuku, nowa powieść Izy Frączyk, „Niebieski..." wiersze Adriana Tujka [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-04-06 15:35 | Zmodyfikowano: 2019-04-06 10:05

Szymon Koprowski, absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, znakomity ilustrator książkowy i autor kilkunastu wystaw malarstwa i rysunku od dziesięciu lat zajmuje się także beletrystyką. Zadebiutował powieścią „Balkon na krańcu świata", potem przyszła kolej na „Uszy van Gogha". Z wrocławskim autorem porozmawialiśmy o jego najnowszej powieści zatytułowanej "Dybuk z ulicy Piotrkowskiej", która ukazała się w wydawnictwie Atut i w której wskrzesza korowód nietuzinkowych postaci i ich traumatycznych losów.

„Nakład wyczerpany" - takie informacje widnieją przy wielu książkach Izabelli Frączyk, którą również gościliśmy w studiu Radia Wrocław Kultura. Dobre wiadomości są takie, że wydawnictwo Prószyński i S-ka wznawia książki autorki (a jest ich już szesnaście) i zapowiada kolejne powieści, ba nawet nowe cykle. Ten najnowszy to „Kobiety z odzysku", opowiadająca o trzech kobietach Gośce, Felicji i Zuzie, młoda wdowa, byłej żonie bigamisty oraz doświadczonej przez życie rozwódce. Taki tytuł ma wznowiona powieść Izabelli Frączyk, która się właśnie ukazała, a już w maju premiera drugiej ksiązki z tego cyklu zatytułowanej Kobiety z odzysku. Trudne wybory".

W ostatniej godzinie audycji zastanawialiśmy się czy naprawdę „Niebieskie nie schnie". Taki tytuł ma tomik wrocławskiego poety (a przy okazji prawnika) Adriana Tujka. Debiutancki zbiór wierszy laureata wielu konkursów literackich, w tym m.in. Połowu Portu Literackiego czy Konkuru im. Jacka Bierezina, opublikowało renomowane poznańskie Wydawnictwo: WBPiCAK, które do finału tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius" wprowadziło aż sześć książek (tomik naszego gościa jest z 2019 roku, więc może „aplikować" dopiero za rok).

 

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Bartosz Synowiec. Do posłuchania (i oglądania) m.in. na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.