Miedź z Jagiellonią o finał na Narodowym!

MH, materiały prasowe | Utworzono: 2019-04-09 06:35 | Zmodyfikowano: 2019-04-09 06:35

Miedź Legnica dotychczas w półfinale Pucharu Polski grała tylko raz. Legniczanie 20 maja 1992 roku w półfinale Pucharu Polski pokonali na własnym stadionie Stilon Gorzów 3:0, a 10 czerwca na wyjeździe w drugim meczy półfinałowym zremisowali 1:1.

Następnie Miedź pokonała w finale w serii rzutów karnych Górnika Zabrze i ostatecznie zdobyła Puchar Polski. Nie mielibyśmy nic przeciwko aby ta historia się powtórzyła.

- Oczywiście, że znakomicie było by powtórzyć tę historię. Ale w tej chwili nie możemy się na niej koncentrować. Musimy myśleć o nas w jutrzejszym meczu. Wyjść na to spotkanie tak jak w meczu z Cracovią. Wszyscy tu liczymy na podobną grę. Jesteśmy o krok od naszego celu ale przed nami jeszcze jutrzejsze spotkanie z Jagiellonią. Chcemy zagrać bardzo dobre spotkanie – mówi Dominik Nowak.

Miedź do Białegostoku wyruszyła w niedzielę. – Zabieram ze sobą wszystkich zawodników – mówił trener Nowak przed wyjazdem. - Część zawodników będzie grała, a pozostali trenowali indywidualnie. W środę na pewno będziemy mieli odnowę i regenerację. Następnie będziemy mieli dwa treningi przed meczem z Arką – wyjaśnia Dominik Nowak.

Będzie to w tym sezonie trzeci mecz obu drużyn. Najpierw na jesień to Miedź wygrała w Białymstoku 3:2. „Jaga” zrewanżowała się na wiosnę wygrywając w Legnicy 3:0.

Ogółem dotychczas obie drużyny grały ze sobą sześć razy w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce. Bilans przemawia za Jagiellonią, która wygrywała dwukrotnie. Poza tym padły 3 remisy i raz wygrała Miedź.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.