Porażka Miedzi. Jagiellonia pierwszym finalistą PP

| Utworzono: 2019-04-09 20:26

Pierwsza połowa rozczarowała wszystkich kibiców. Z boiska wiało nudą a gospodarze i przyjezdni nie byli w stanie zaspokoić fanów, którzy w pierwszych 45 minutach nie zobaczyli praktycznie nic ciekawego.

Po przerwie widowisko zdecydowanie zyskało na atrakcyjności. Jagiellonia chciała wykorzystać atut własnego boiska i podkręciła tempo. To szybko przyniosło spodziewany efekt. W 61. minucie w polu karnym Miedzi wytworzyło się spore zamieszanie a w nim najwięcej zimnej krwi zachował Taras Romanczuk, który pokonał bramkarza gości z kilku metrów.

Miedź tworzyła zagrożenie pod bramką Jagielonii po stałych fragmentach. Do rzutów wolnych podchodził Petteri Forsell i choć kilka prób mu nie wyszło, to w 78. minucie uderzył doskonal. Fin posłał piłkę nad murem, nieco spóźnił się Marian Kelemen i było 1:1.

Gdy oczekiwaliśmy na dogrywkę Jaga zaatakowała jeszcze raz. Jeden rzut rożny wystarczył jej, by w doliczonym czasie zapewnić sobie awans do finału. Precyzyjnie zacentrował Guilherme Sitya, Artur Pikk i Mateusz Żyro nie upilnowali Romanczuka, a ten trafił do siatki głową.

Gracze z Legnicy muszą się czuć mocno rozczarowani. W końcówce to oni przeważali i prezentowali się na boisku lepiej. Ale za wrażenie artystyczne punktów nie ma. Nie ma też drugiego w historii Miedzi awansu do finału Pucharu Polski.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:1 (0:0)

1:0 - Taras Romanczuk 61'
1:1 - Petteri Forsell 78'
2:1 - Taras Romanczuk 90+1'

Składy:

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Zoran Arsenić, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme Sitya, Taras Romanczuk, Bartosz Kwiecień (81' Jesus Imaz), Arvydas Novikovas (90+3' Jakub Wójcicki), Martin Pospisil, Bodvar Bodvarsson, Patryk Klimala.

Miedź Legnica: Anton Kanibołocki - Mateusz Żyro, Kornel Osyra, Tomislav Bozić 967' Mateusz Szczepaniak), Aleksandar Miljković, Rafał Augustyniak (66' Borja Fernandez), Omar Santana, Artur Pikk, Henrik Ojamaa, Petteri Forsell, Juan Camara.

Żółte kartki: Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) oraz Henrik Ojamaa, Tomislav Bozić, Kornel Osyra, Borja Fernandez (Miedź Legnica).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).