Nowe trasy rowerowe w dolnośląskich lasach i górach mają przyciągnąć turystów

Piotr Słowiński, jk | Utworzono: 2019-04-29 08:40 | Zmodyfikowano: 2019-04-29 12:43
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Piotr Słowiński

W Jeleniej Górze i okolicach powstaje 70 km nowych single traków. Kilkadziesiąt kilometrów od kilku lat działa z powodzeniem w Świeradowie Zdroju. Odcinki specjalnych tras rowerowych powstają w Borach Dolnośląskich. Nie są to często adaptowane naprędce leśne drogi, ale ścieżki dedykowane do jazdy na rowerach i to w jednym tylko kierunku - by uniknąć kolizji.

W Nadleśnictwie Złotoryja zakończono budowę ponad 50 km sieci ścieżek rowerowych. Projekt realizowała gmina Pielgrzymka, Świerzawa i Wojcieszów. Całość kosztowała 5 milionów złotych.

Pętle o różnej skali trudności są zlokalizowane w czterech miejscach: „Okole” i „Okole Zjazd” zaraz za Przełęczą Kapela, „ Dłużek” w Wojcieszowie , „Ostrzyca”, „Pod Ostrzycą” i „Zielonki” w pobliżu Proboszczowa oraz „Pod Grzybkami”, „Dwa Wąwozy”, Gozdno1” i „Gozdno2” koło Świerzawy - mówi nadleśniczy ze Złotoryi, Jacek Kramarz:

Niektóre ścieżki prowadzą na punkty widokowe, inne trasy same są atrakcjami i goście przyjeżdżają tam nawet z innych części Polski:

Samorządy planują nie tylko budowę tras, ale też ich utrzymanie. Wymagać one będą napraw i regularnych kontroli bezpieczeństwa. Samorządowcy liczą jednak na to, że inwestycje spowodują ożywienie turystyczne.

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama