CCC Development Team rozpoczyna jazdę w KWK

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-04-30 09:00

To jedna z najważniejszych, europejskich imprez kolarskich dla zawodników poniżej 23. roku życia.

– Karpacki Wyścig Kurierów to ważny start dla naszej ekipy. Trasa jest bardzo różnorodna. Swoje szanse będą mieć sprinterzy, górale oraz zawodnicy preferujący tereny pagórkowate. Mamy taki skład, który pozwoli nam walczyć o dobre lokaty zarówno na etapach, jak i w klasyfikacji generalnej – mówi Tomasz Brożyna.

Dyrektor sportowy CCC Development Team wytypował na ten wyścig pięcioosobowy skład. W Polsce, na Słowacji i Węgrzech ścigać się będą: Stanisław Aniołkowski, Attila Valter, Piotr Pękala, Szymon Tracz oraz Karol Wawrzyniak. Wszyscy, poza Karolem Wawrzyniakiem, mieli okazję brać udział w Karpackim Wyścigu Kurierów w poprzednich sezonach.

– Jestem zadowolony z dotychczasowej dyspozycji zawodników. Widoczny jest również progres, jaki robią z wyścigu na wyścig jeśli chodzi o taktykę czy umiejętność jazdy w peletonie – dodaje dyrektor Brożyna.

We wtorkowe popołudnie, w Lublinie, zostanie rozegrany prolog w formie jazdy indywidualnej na czas. Kolarze będą mieć do przejechania 1,4 km. Pierwsze trzy etapy wyścigu zostaną rozegrane w Polsce. Pierwszy z Połańca do Tarnowa (145,2 km) może sprzyjać najszybszym w peletonie. Kolejne dwa – z Tarnowa do Nowego Sącza (142,2 km) oraz z Oświęcimia do Jabłonka (111,2 km) będą już bardziej wymagające. Etap numer cztery Poprad – Poprad zostanie rozegrany na Słowacji (116,8 km). Jest on uznawany za etap królewski. To tu może rozstrzygnąć się klasyfikacja generalna. Ostatniego dnia peleton będzie ścigał się na Węgrzech. Trasa z Veszprem do Papy dedykowana będzie sprinterom.

Karpacki Wyścig Kurierów, UCI Europe Tour, 2.2U

Skład CCC Development Team: Stanisław Aniołkowski, Attila Valter, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Karol Wawrzyniak.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.