Ważne zwycięstwo szczypiornistów Zagłębia Lubin

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2019-05-02 07:57

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, obie ekipy grały uważnie i skutecznie, zdając sobie sprawę z wagi spotkania. Lubinianie na pierwsze prowadzenie wyszli w dziesiątej minucie, kiedy bramkę zdobył Paweł Dudkowski. Miedziowi utrzymywali minimalne prowadzenie przez kolejne dziesięć minut, ale w ostatniej fazie pierwszej połowy lepiej spisali się zawodnicy Stali. Gospodarze wyszli nawet na trzybramkowe prowadzenie – 17:14, ale dwa ostatnie ciosy zadali gocie i wynik przed drugą połową wciąż był sprawą otwartą.

Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera drugą część zaczęli tak, jak zakończyli pierwszą – od dwóch szybkich bramek, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Stal dorzuciła bramkę, ale znów dwa trafienia zaliczyli Miedziowi i było 20:18. Kwadrans przed końcem trzy bramki z rzędu zdobył lubiński skrzydłowy, Krystian Bondzior i lubinianie po raz pierwszy uzyskali trzy bramki przewagi (23:20). Gracze Zagłębia złapali wiatr w żagle i jeszcze odskoczyli gospodarzom. W 50. minucie na tablicy wyników było 21:25 i to Miedziowi byli bliżej wygranej. Mając jednak na uwadze niedawny mecz z Kaliszem trzeba było być skupionym do samego końca. Mielczanie nie zamierzali jednak składać broni i niespełna dwie i minuty przed końcem doprowadzili do remisu za sprawą Wiktora Jędrzejewskiego. Zimną krew zachował Dawid Dawydzik i Zagłębie odzyskało prowadzenie, chwilę później zdobywca ostatniej bramki dla Stali otrzymał dwuminutową karę, przez co gospodarze do końca musieli radzić sobie w osłabieniu. Do osatniej syreny wynik nie uległ już zmianie.

Dzięki zwycięstwu Zagłębie wyprzedziło Stal w tabeli i zajmuje teraz przedostatnie, barażowe miejsce.

SPR Stal Mielec – MKS Zagłębie Lubin 26:27 (17:16)

Stal: Andjelić, Wiśniewski – Wilk 5, Krępa 5, Wypych, Skuciński 1, Rusin, Mochocki 2, Sarajlić 4, Kowalczyk 3, Krajewski, Krupa 1, Kornecki 2, Jędrzejewski 1, Valyntsau, Rutkowski 2.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz, Bondzior 5, Kużdeba, Pawlaczyk 4, Mrozowicz, Gębala 1, Szymyślik, Sroczyk 5, Pietruszko, Moryń 4, Jaszka, Dawydzik 4, Dudkowski 4.