Po trzy punkty do Sosnowca. Piłkarze Śląska nie mogą sobie pozwolić na stratę

, Wojciech Klich | Utworzono: 2019-05-05 07:31 | Zmodyfikowano: 2019-05-05 07:31

Jeśli Zagłębie przegra na Stadionie Ludowym, to już na trzy kolejki przed końcem sezonu może stracić szanse na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Szanse Zagłębia na pozostanie w elicie są już czysto iluzoryczne. Według analiz statystycznych po 33. kolejkach sosnowiczanie mają zaledwie 1,2 % szans na uniknięcie degradacji.

Śląsk Wrocław po 33 meczach zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce i jego szanse na utrzymanie w lidze szacowane są na 40,1 %. Kwiecień był fatalny w wykonaniu ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. W sześciu rozegranych w poprzednim miesiącu meczach podopieczni Vítězslava Lavički zdobyli zaledwie dwa punkty i strzelili tylko cztery bramki. Na wygraną Śląsk czeka od 30 marca, kiedy to pokonał na wyjeździe z Arką Gdynia 2:0.

W czterech kolejnych spotkaniach wrocławianie nie strzelili ani jednej bramki - zremisowali z Miedzią Legnica 0:0, przegrali z Wisłą Płock 0:2, Górnikiem Zabrze 0:1 i Koroną Kielce 0:2. W dwóch kolejnych meczach Śląsk szybko obejmował prowadzenie, ale nie potrafił go dowieźć do końca meczu i uległ Górnikowi Zabrze 1:2 oraz zremisował z Wisłą Kraków 1:1.

Wiemy jak ważny jest to  mecz, przyznaje skrzydłowy Śląska, Mateusz Cholewiak:

Jak  wyglądały przygotowania piłkarzy do meczu? O tym mówi trener WKSu, Vitezslav Lavička:

Po zimowej przerwie Śląsk w 13 meczach zdobył 14 punktów (gorsze w lidze są tylko Korona Kielce i Arka Gdynia) i strzelił zaledwie 10 bramek (to najgorszy wynik w Lotto Ekstraklasie). Wyjazdowy dorobek wrocławian w 2019 roku to 4 punkty i 3 bramki. W całym sezonie drużyna z Wrocławia wygrała tylko trzy wyjazdowe mecze (gorsze w lidze pod tym względem są tylko Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec). Oprócz wspomnianego wyżej meczu w Gdyni, Śląsk w rundzie jesiennej zdołał odnieść zwycięstwa w Białymstoku (4:0) i Legnicy (5:0).

W tym sezonie oba zespoły spotkały się już ze sobą na Stadionie Ludowym 27 sierpnia 2018 i stworzyły jeden z najlepszych meczów w Lotto Ekstraklasie w trwających rozgrywkach. Śląsk do przerwy prowadził 2:0, a Zagłębie między 56. a 65. minutą zdobyło trzy gole objęło prowadzenie, którego jednak nie utrzymało do końcowego gwizdka, bo goście tuż przed upływem regulaminowego czasu gry mieli rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Arkadiusza Jędrycha i wyrównali wynik, chociaż od 61. minuty grali w dziesiątkę.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław w niedzielę, 5 maja, o godz. 15:30.