Szklarska Poręba: Niegdyś szpital, dziś budynki TBS

Gabriela Stefanowicz, jk | Utworzono: 2019-05-09 14:24 | Zmodyfikowano: 2019-05-09 14:27
A|A|A

fot. Gabriela Stefanowicz

W budynku dawnego szpitala i koszar WOP-u w Szklarskiej Porębie za kwotę blisko 10 milionów złotych kamiennogórski TBS stworzył 44 mieszkania o łącznej powierzchni 2300 mkw. Projekt udało się zrealizować dzięki rządowej pomocy w postaci nisko oprocentowanego kredytu. Resztę dołożyło miasto. - To ważna inwestycja - podkreśla Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby:

- W budynku zostały zainstalowane urządzenia wykorzystujące energię odnawialną - podkreśla Jerzy Ciach z kamiennogórskiego TBS:

Wynajęcie 50-metrowego mieszkania kosztuje tu 550 zł miesięcznie. - Do tej kwoty doliczyć należy opłaty za media - mówi Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra:

To konkurencyjna cena, bo za wynajęcie mieszkania pod Szrenicą trzeba zapłacić co najmniej 1,5 tys. Jedyną barierą może być tzw. partycypacja, którą muszą wpłacić najemcy. Choć jest zwracana przy wyprowadzce, to może sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowego budynku w ciągu tygodnia. Do wynajęcia pozostało jeszcze kilka mieszkań.

Na tym terenie znajdują się także dwa budynki, które czekają na zagospodarowanie. Była stolarnia ma zostać wyremontowana i służyć jako siedziba Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i MOPSu. Drugi budynek mógłby zostać zagospodarowany przez TBS.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama