Protest Śląska nieważny. PZKosz wyjaśnia sprawę

| Utworzono: 2019-05-14 13:56 | Zmodyfikowano: 2019-05-14 13:56

Śląsk złożył protes bo, wg opinii klubu sędziowie, niesłusznie zaliczyli gościom punkty. Chodzi o zdarzenie z samego początku trzeciej kwarty przy remisie 44:44. Po przerwie grę z boku wznowili koszykarze Astorii podczas gdy piłka powinna być przyznana Śląskowi. Wrocławska drużyna ustawiła się tak jak do przeprowadzenia akcji ofensywnej, a tymczasem sędziowie oddali piłkę ekipie z Bydgoszczy. Ta też nieco zdezorientowana wykorzystała jednak moment i zdobyła dwa punkty. Sędziowie najpierw punkty anulowali - odgwizdując błąd połowy - jednak po chwili je zaliczyli i gra toczyła się dalej.

PZKosz stanowczo zareagował na protest złożony przez klub. W oświadczeniu wydanym przez centralę czytamy: