Kto pyta, nie błądzi...? Radny zapytał, a teraz może mieć ogromny problem

Malwina Gadawa, d | Utworzono: 2019-05-14 14:59 | Zmodyfikowano: 2019-05-14 15:00
A|A|A

Radny Andrzej Kilijanek (fot. Andrzej Owczarek)

Autorzy telewizyjnego materiału opublikowanego w TVP zasugerowali, że wrocławska firma WPO Alba mogła składować odpady niezgodnie z przepisami. Sprawą zainteresował się wrocławski radny Andrzej Kilijanek, który w interpelacji do prezydenta Wrocławia powielił informacje zawarte w materiale telewizyjnym. To nie spodobało się wrocławskiemu przedsiębiorstwu, które domaga się teraz sprostowania. Jeżeli radny radny tego nie zrobi, to sprawa może zakończyć się w sądzie. Polityk PiS nie ukrywa zaskoczenia takim obrotem wydarzeń:

Prezes Alby Witold Seńczuk zapewnia, że firma działa zgodnie z przepisami, a radny nie może się powoływać na niesprawdzone informacje:

W obronie Andrzeja Kilianka stanęła posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różęcka, która podczas wtorkowej konferencji prasowej raz jeszcze powtórzyła interpelację złożoną przez miejskiego radnego.

Andrzej Kubica, wieloletni szef nadzoru prawnego wojewody tłumaczy, że radny nie zrobił nic złego:

Witold Seńczuk, prezes Alby tłumaczy, że firma nigdy w żaden sposób nie wpływała na mandat realizowany przez radnego. - Jesteśmy przekonani, że przygotowując interpelację radny Kiljianek działał w zaufaniu do nieprawdziwych treści zaprezentowanych w programie TVP „Alarm". Tym samym działał w sposób nieumyślny, niemniej, jesteśmy zmuszeni dbać o dobre imię firmy - tłumaczy Radiu Wrocław prezes firmy.

Posłuchaj relacji Malwiny Gadawy: 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~obserwator
2019-08-05 14:04:11
z adresu IP: (83.13.xxx.xxx)
Ocena: 0
Radio Wrocław może warto odświeżyć temat? Zdaje się, że wrocławskiefakty . pl poszły krok dalej i przeprowadzili śledztwo. Czytaliście już artykuł: Kto komuś podkłada nogi, ten plącze się we własne – uczciwa konkurencja na rynku śmieci wymaga inwestowania ????
~mikowroc
2019-05-17 13:25:20
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Alba to firma która się sprawdza. bzdury mówi radny i TVP nikt nie ogląda
~czarnyPR
2019-05-16 19:44:40
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
wiekszosc negatywnych komentarzy jest z jednego IP: 5.173.xxx.xxx. 2 opinie dla zmylenia sa za Alba. Czy agencji wynajetej przez konkurencje Alby nie stac na 2 IP? Na FB "NIE dla śmieci we Wrocławiu" posty sa sponsorowane wiec nie jest to "spontaniczna akcja mieszkancow" tylko zaplanowany czarny PR. Chcialbym zobaczyc, kto zaplacil za sponsorowanie postow.
~gosc
2019-05-16 15:38:30
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Od dawna tajemnicą policzynela jest że Alba nawet jak zbiera posegregowane śmieci to potem je miesza i wyrzuca na wysypisko (potwierdzone rozmowani z pracownikami)
~julek21
2019-05-16 13:59:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
No to sie PIS teraz dobierze do Niemcow. Mam nadzieje ze im nie odpuszcza bo to jest calkowicie nieprawdopodbne. Beda atakowac wszystkich na lewo i prawo. Co to ma wogole znaczyc!!!!
~rozenek
2019-05-16 13:56:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mieszkam na Biskupinie i przy moim osiedlu wiecznie leza rozwalone smieci. Alba jak zabierze to nigdy po sobie nie ogarnie
~papaSmurf
2019-05-16 13:53:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niech się w koncu do nich dobiorą bo to jest naprawde niepowazna. Robia caly czas co chcą a uczciwosci w tym za grosz.
~Ivy
2019-05-16 13:45:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kolejne media sie czepiaja tej firmy, to moze jednak nie jest przypadek??
~Agata L
2019-05-15 22:18:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz świetnie że alba zadba o śmieci w Wałbrzychu. Pomówienia są żenujące!
~Racjonalny
2019-05-15 21:50:48
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Alba się broni bo dba o wizerunek, to jej obowiązek . Oskarżenia są bezpodstawne. Nawet w oczywistych sprawach gospodarczych tyle hejtu...
~WRC
2019-05-15 19:00:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
mafia śmieciowa.. układy i układziki. Co to znaczy, ze radny nie moze zadawac pytań?? bo co? skoro Alba nie ma nic do ukrycia to niech to udowodni. Byl pozar na Szczecinskiej to i bylo postępowanie. Firma nie moze prowadzić nacisków politycznych!!! skandal :/
~Kijanek
2019-05-15 16:21:52
z adresu IP: (185.67.xxx.xxx)
Ocena: -1
No ale nie ma się co dziwić, że firma stara się dbać o swoje dobre imię. Jeżeli firma działa zgodnie z prawem i nie czuje się winna oskarżeń, a jednocześnie jest szkalowana, nie przez losowego frustrata internetowego, ale przez radnego. Firma powinna dbać o swoje dobre imię, jeżeli ktoś szkaluje firmę łącznie z próbą pozbawienia możliwości dalszego wykonywania działalności danej firmy bez jakiś sensownych argumentów. Można formułować interpelacje w inny sposób, wystarczyło by poprosić o sprawdzenie czy działa dana firma zgodnie z prawem zamiast pisać, że działa niezgodnie z prawem na podstawie niesprawdzonych informacji.
~Augustynczyk
2019-05-15 16:13:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zabrać Niemcom licencje niech wracaja do siebie!!! Nie beda poniewierac nami nie na swojej ziemi!!!
~pisarz27
2019-05-15 16:10:40
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
I widać ze wynajeli trolli z Wałbrzycha haha. CO to w ogole za teksty publikuja ile wam placa pochwalcie sie!
~trollu80
2019-05-15 16:10:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Skandaliczne zachowanie przedstawicieli firmy. Kolejny raz kiedy slysze cos o nieprawidlowosciach w ich funkcjonowaniu…
~bylem_bordo
2019-05-15 16:08:57
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Alba już od dłuższego czasu coś kombinuje. Nie bez przeczyny kolejne media chwytają za ten temat. Nie popieram PIS-u ale mam nadzieje, ze na tych ich ugodzili, że już im nie odpuszcza do konca.
~Rzyduwka
2019-05-15 16:08:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Co to w ogóle ma byc?! Takie chyba powinny być codzienne zadania radnego. Ma wątpliwości to pyta. Po to ludzie we Wrocławiu na niego głosowali. Co to są w ogóle za groźby?
~groundcontrol
2019-05-15 16:04:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co to za Prezes, że nawet poprawnie nie umie nazwiska odmienić. Zwykła ignoranacja ze strony Alby. Jak nic złego nie zrobili to dlaczego tak nerwowo reagują. Już dawno ktoś powinien się do nich dobrać!
~Ala
2019-05-15 15:51:34
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 3
To co wyprawia Alba w naszym mieście nie mieści mi się już całkowicie w głowie. Jest tak wiele niejasności w stosunku do ich pracy, kolejne artykuły, kolejne materiały reporterskie! Dlaczego ktoś w końcu się tym nie zajmie. Panie Prezydencie! Niech Pan się w końcu za nich weźmie. Kto to widział, żeby niemiecka spółka robiła co chciała w polskim mieście!! Jeszcze będą ludzi zastraszać WSTYD!
~Xyzzz
2019-05-15 15:28:44
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Im lepsza firma tym bardziej się ją gnębi..
~wroclawianka
2019-05-15 13:38:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
aaaa i jeszcze.... może automaty na butelki takie jak w Krakowie
~wroclawianka
2019-05-15 13:35:17
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Byłbym szczęśliwa, gdyby radny wykazała równą determinację w napiętnowaniu nielegalnych składowisk, żeby szukał rozwiązań na śmieci zalegające na terenach zielonych, albo realnie zajął się smogiem we Wrocławiu i śmieciami, które spalane są w piecach
~Kto pyta
2019-05-15 13:28:55
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Radny powinien interesować się kompleksowo, nie wybiórczo.
~Paweł B
2019-05-15 12:13:09
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -4
Alba jest Ok , jako wałbrzyszanin cieszę się że wraca do Wałbrzycha .... TVP jest niewiarygodna . Kto jeszcze tego nie WIE ???
~Monika !
2019-05-15 12:10:23
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
Znam pracę Alby i zakres ich działań na terenie gminy i nie można im zarzucić robienia syfu, ani postępowania niezgodnie z prawem i na bank nie wysypywania odpadów do przysłowiowej dziury. Komuś strasznie zależy na oczernieniu tej firmy- bzdura. Znam wiele firm krzaków i wiele takich, które sypia gdzie się da i kombinują jak koń pod górę i gwarantuje, że ALBA jest jednym z nielicznych wyjątków, które przestrzegają prawa i działają tak by każdy był zadowolony i miał czysto.
~Gość nie niedzielny
2019-05-15 11:59:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Najpierw w TVPis opowiada o Albie gość, którego żona pracuje u konkurencji. Później interesuje się tym radny PiS i popiera go kandydatka na europosłankę, która zdaje się nie rozumieć na czym polega ochrono środowiska, gospodarka odpadami itp. Serio czy jeszcze kogoś dziwi, że PiS nie przepada za Albą?
~monika skryba
2019-05-15 11:58:43
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bzdury! WPO Alba to nowoczesna firma, działają wg standardów europejskich i i jest czysto !chyba ze ktoś wolałby aby śmieciami zajmowały się firmy kogucik, które np wcześniej specjalizowały się w jednorękich bandytach.....
~wkurzona
2019-05-15 11:55:16
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -3
WPO Alba to jedna z porządniejszych firm na rynku!!!Radio Wrocław wstyd! Takie głupoty powtarzacie za TVP!!!
~Goscini
2019-05-15 11:53:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -3
Żeby we Wrocławiu pojawiła się chociaż w jednej dzielnicy jakaś firma krzak, co to PIS takie lubi, bo polskie to zrozumielibyście jaki to byłby syf. Alba to jest wysoki standard. A TVP to tuba propagandowa.
~Gość nie niedzielny
2019-05-15 11:47:35
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Najpierw w TVPis opowiada o Albie gość, którego żona pracuje u konkurencji. Serio czy jeszcze kogoś dziwi, że PiS nie przepada za Albą?
~Toby
2019-05-14 22:26:44
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Alba - zlitujcie się, trujcie ludzi, wszyscy w branży doskonale wiedzą, że wywozicie częściowo odpady w nielegalne miejsca i w nielegalny sposób. Warto zachować czasem milczenie i się nie pogrążać.
~he he
2019-05-14 21:03:36
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 6
przecież wiedzą, że to jednej wielki przewał !
~wrocławianin
2019-05-14 17:16:40
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Pełno tu niedomówień. Skoro radny zwrócił się do prezydenta, to skąd Alba zna treść interpelacji i czemu zaczyna się denerwować?