Mistrzostwa Polski w pływaniu. Dolnośląscy zawodnicy sięgnęli po medale

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-05-16 06:54

Juraszek zwyciężył na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Z czasem 21 sekund i 71 setnych wypełnił również minimum na zbliżające się mistrzostwa świata w koreańskim Gwangju. Zawodnik Dziewiątki Dzierżoniów jako jedyny ze stawki złamał granicę 22. sekund.

W rywalizacji kobiet na tym samym dystansie triumfowała Katarzyna Wasick, która również wypełniła minimum na mistrzostwa. Drugie miejsce zajęła Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław. Finał tej konkurencji liczebnie zdominowały zawodniczki z Dolnego Śląska. Oprócz Tchórz o medale walczyły również Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz (obie Juvenia Wrocław), Karolina Jurczyk (Dziewiątka Dzierżoniów) oraz Adrianna Szwabińska (Torpeda Oleśnica).

Na dystansie 400 metrów stylem zmiennym kobiet wygrała Aleksandra Knop. Julia Cichowska z Juvenii była piąta. Wśród mężczyzn triumfował Dawid Szwedzki. Pływak Śląska Wrocław również wypełnił minimum i wystąpi w Korei. Pozostali przedstawiciele klubu uplasowali się na dalszych pozycjach: Piotr Zdziebło był 7, a Konrad Powroźnik 10.

O niecałą sekundę miejsce na podium przegrała Klaudia Naziębło. Pływaczka Juvenii ostatecznie zajęła czwarte miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Wśród mężczyzn Damian Chrzanowski ze Śląska był 8.

Na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym mężczyzn wygrał Wojciech Wojdak. Tomasz Jackowski był piąty, Kacper Dereń siódmy, a Cezary Jóźków czternasty. Wszyscy ci zawodnicy na co dzień trenują w Śląsku. Maksym Woźny z Just Swim Jelenia Góra zajął 44. miejsce.

Wreszcie w sztafecie mieszanej 4x100 metrów stylem zmiennym jedyny przedstawiciel naszego regionu, AZS AWF Wrocław, zajął 14. miejsce.